Ten produkt działa lepiej niż odświeżacz. Sprawdzony trik na ładny zapach w łazience za grosze

Brzydki zapach w łazience to częsty problem, którego rozwiązanie zajmuje zwykle sporo czasu. Przez panującą w niej wilgoć, woń stęchlizny pojawia się tam zdecydowanie niż w jakimkolwiek innym pomieszczeniu. Jak usunąć nieprzyjemną woń z łazienki? Te proste triki pozwolą ci odetchnąć pełną piersią.

Co zrobić, aby w twojej łazience panował ładny zapach bez użycia odświeżacza? Kilka skutecznych trików pozwoli ci cieszyć się przyjemną wonią, za każdym razem, gdy do niej wchodzisz. Są tanie i banalnie proste. 

Zobacz wideo

Ładny zapach w łazience bez odświeżacza. O czym musisz pamiętać?

Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, że w łazience prawie zawsze obecna jest wilgoć. Z tego powodu upewnij się, że to właśnie nie ona wpływa na pojawienie się nieprzyjemnego zapachu. Weźmy pod lupę zwykły ręcznik. Przedmiot sprawdza się tak dobrze w swojej roli, dzięki wysokiej wchłanialności wody. Jednak dłuższe wystawianie go na działanie wilgoci może spowodować, że ręcznik zacznie brzydko pachnieć. Po każdym "większym" użyciu wywieszaj go poza łazienką. Najlepiej jest to robić na słońcu i świeżym powietrzu. Ta sama zasada dotyczy suszenia ręczników po praniu. 

Brzydki zapach w łazience może pojawić się w niej z wielu powodów. Jednym z nich są bakterie i pleśń rozwijające się w muszli klozetowej. Jak rozwiązać ten problem? Oczywiście najlepszym sposobem jest regularne sprzątanie toalety. Możesz także wykorzystać prostą sztuczkę z płynem do płukania tkanin. Wystarczy, że weźmiesz detergent o twoim ulubionym zapachu i wlejesz go do spłuczki. Od teraz woda w toalecie będzie przyjemnie pachnieć.

Domowe sposoby na odświeżacz. Wystarczą dwa składniki

Najprostszym sposobem na stłumienie brzydkiego zapachu jest domowy odświeżacz powietrza. Ten trik jest naprawdę banalny i tani! Wystarczy, że do środka papieru toaletowego (wnętrze brązowej rolki) wlejesz kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Zapach jest wystarczająco mocny, aby utrzymywać się przez następne kilka dni. 

Olejek eteryczny w połączeniu z wodą świetnie się sprawdzi jako domowej roboty odświeżacz w sprayu. Wystarczy, że połączysz ze sobą oba składniki, po czym przelejesz je do butelki z atomizerem. Oczywiście, nie jest to sposób na ciągły i utrzymujący się zapach, jednak będziesz mieć go pod ręką gdy tylko poczujesz brzydką woń.

Więcej o: