Międzynarodowy Dzień Psa. Za którego z pupili zapłacimy najwięcej? Poznaj najdroższe rasy na świecie

To właśnie 26 sierpnia wypada Międzynarodowy Dzień Psa! Poznaj z tej okazji najdroższe rasy na świecie. Za niektóre trzeba zapłacić tysiące złotych. O jakich mowa?

Międzynarodowy Dzień Psa co roku obchodzą miliony właścicieli wraz ze swoimi pupilami. Jak wiadomo, każdy pan tak samo kocha swojego pupila, bez znaczenia na jego pochodzenie, czy cenę. Jednak niektóre z tych psiaków mogą niemało kosztować. Poznaj najdroższe rasy psów na świecie. 

Zobacz wideo Ratuje mikropsy. "Bierzemy te, które sobie nie radzą"

Mastif tybetański - najdroższy pies świata! Jest naprawdę ogromny!

Mastif tybetański to bez dwóch zdań najdroższy pies na świecie. Ściągnięcie pupila czystej rasy może kosztować nawet ponad parę milionów. W Europie pojawiły się dopiero w latach 80. XX wieku. Z racji na stale rosnącą popularność tych psów, zaczęto krzyżować je z innymi rasami. Szczenię wyhodowanego na naszym kontynencie Mastifa tybetańskiego kosztuje od 7 do 14 tys. złotych. Co je charakteryzuje? Przede wszystkim ich puszysta i gęsta sierść, która układa się wokół ich pyska jak lwia grzywa.. Psy rosną do 66 cm wzrostu i mogą ważyć ponad 70 kilogramów. 

 

Akita inu - ten pies kosztuje krocie! Mądra i dostojna rasa z Japonii

Drugim najdroższym psem jest Akita inu. Rasa pochodząca z Japonii wyróżnia się swoją inteligencją i przywiązaniem do właściciela. Podobnie jak w przypadku Mastifa tybetańskiego, ich import potrafi być bardzo kosztowny. Psy z rodowodem nadanym przez Związek Kynologiczny w Polsce można kupić w cenie od 5 do 8 tys. złotych. Pupile o budowie ciała wpisującej się perfekcyjnie we wzorce rasowe mogą kosztować nawet 20 000 zł!

 

Samojed - przyjazny piesek z Syberii. Kochają się bawić i poznawać nowych znajomych

Samojed to jedna z ras, które stają się coraz popularniejsze w naszym kraju. Te śnieżnobiałe zwierzęta cenią sobie przede wszystkim zabawę, bliskość i aktywne spędzanie czasu. Nie odnajdą się w roli kanapowca i wymagają dużo uwagi swoich właścicieli. Pochodzący z Syberii piesek jest niezwykle odporny na chłód. Zimowe spacery to dla niego nie lada gratka. Szczenię samojeda można kupić za 5 tys. złotych. Pupile pochodzące z renomowanych hodowli mogą kosztować nawet dwa razy tyle.

 

Cavalier King Charles Spaniel - dumne i eleganckie psy. To była ulubiona rasa Karola II

Cavalier King Charles Spaniel to bez dwóch zdań jeden z ulubieńców internetu. Słodkie psiny o ogromnych ciemnych oczach i krótkich pyszczkach pojawiają się na prawie każdym portalu o zwierzętach. Są to niezwykle mądre stworzenia, które cenią sobie spokój, jednak niestraszny jest im także zgiełk miasta. To idealne pupile dla ludzi, którzy spędzają dużo czasu w swoim domu. Te pieski naprawdę nie znoszą samotności! Małego Cavaliera można kupić już od 5 tys. złotych

 

Karelski pies na niedźwiedzie - niech nie zmyli cię jego nazwa. To spokojne i ułożone psy!

Karelskie psy na niedźwiedzie wyróżniają się swoją odwagą. Nic dziwnego, w końcu hodowane były do polowań na dwukrotnie większego drapieżnika. Nie oznacza to jednak, że te pupile są w jakimkolwiek stopniu agresywne. Wręcz przeciwnie! Karelskie psy na niedźwiedzie cenią sobie spokój. Czasami wręcz potrzebują chwili dla siebie. Ta rasa wymaga otwartych przestrzeni - z tego powodu pupile nie nadają się do życia w bloku. Szczenię karelskiego psa na niedźwiedzie kosztuje od 3 do 5 tys. złotych.

 
Więcej o: