Plamy z paliwa i oleju usuniesz jednym produktem! Polej nim podjazd, a odzyska dawny wygląd

Czyszczenie kostki brukowej może być łatwe i przyjemne. Jeden produkt sprawi, że nawet plamy z paliwa i oleju nie zostawią na niej śladu. Polej nim podjazd, a będzie wyglądał jak nowy! Zwykle używasz go w kuchni, tym razem wyczyść nim kostkę brukową.

Czyszczenie kostki brukowej z trudnych do usunięcia zabrudzeń zwykle wymaga sporo czasu i specjalistycznego sprzętu. Jednak czy da się to zrobić bez myjki ciśnieniowej? Jak najbardziej! Wystarczy, że skorzystasz z jednego produktu. Na pewno masz go w swojej kuchni!

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak pozbyć się plam z oleju i paliwa z kostki brukowej? Użyj płynu do mycia naczyń

Kostka brukowa jest bardzo niewdzięcznym materiałem do czyszczenia. Chętnie wchłania tłuste plamy, których później nie sposób usunąć. Olej, czy paliwo w krótkim czasie mogą zostawić na twoim podjeździe nieestetyczne ślady. Oczywiście, zaimpregnowana kostka jest bardziej odporna na ich działanie, jednak jej koszt często nie idzie w parze z jakością. Jak pozbyć się trudnych do usunięcia zabrudzeń? Jest na to prosty sposób.

Wystarczy, że użyjesz płynu do mycia naczyń, a tłuste plamy znikną w mgnieniu oka. Musisz jednak pamiętać, że w czyszczeniu kostki brukowej liczy się przede wszystkim czas. Gdy tylko zobaczysz, że twój podjazd jest zabrudzony smarem, bądź olejem, z miejsca łap za płyn. Rozpuść detergent w wodzie, a następnie namocz w niej szczotkę lub gąbkę. Jeśli plamy są świeże, warto je także zasypać piaskiem. W ten sposób sprawisz, że brud, zamiast wchłaniać się w twój podjazd, wsiąknie w rozsypany piach. Trik szczególnie dobrze sprawdzi się w czasie deszczu. Po prostu wylej wodę z płynem na zabrudzenie, chwilę poszoruj, a na sam koniec pozwól deszczowi zmyć nadmiar detergentu. Spadające krople to naturalna siła czyszcząca.

Inne sposoby na czystą kostkę brukową. Te substancje wywabią tłuste plamy

Jeśli działanie płynu do naczyń nie jest dla ciebie wystarczające, sięgnij po inne sprawdzone produkty. Tłuste plamy najlepiej wywabiać różnego rodzaju preparatami przeznaczonymi do smaru. Jeśli jesteś entuzjastą jazdy na rowerze lub motocyklu, z pewnością masz w domu specyfik do czyszczenia łańcucha. Środek sprawdzi się świetnie w trakcie czyszczenia podjazdu. Oprócz tego możesz użyć rozpuszczalnika na bazie acetonu lub benzenu. Ten sposób szczególnie dobrze sprawdza się podczas usuwania smoły i sadzy. 

Więcej o: