Nałóż ją na fugi w łazience, a pleśń zniknie w mgnieniu oka. Ten trik pomoże uporać się z problemem

Pleśń na fugach to częsty problem. Przyczyną jej powstawania jest nadmierna wilgoć. Nie dość, że wygląda nieestetycznie, to jest też szkodliwa dla naszego zdrowia. Sprawdź, jak pozbyć się pleśni z fug.

Nadmiar wilgoci i gromadząca się woda, kiepska wentylacja i wysoka temperatura mogą sprawić, że w łazience pojawi się pleśń. Grzyby są szkodliwe dla naszego zdrowia. Czarny czy brązowy nalot wygląda też nieestetycznie. By go usunąć, warto sięgnąć po kilka domowych sposobów.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak pozbyć się pleśni z fug w łazience? Wypróbuj te domowe sposoby

O pojawieniu się pleśni świadczy specyficzny zapach stęchlizny, szczególnie silny, gdy problem staje się poważny. Pojawiający się na fugach, silikonie i wokół prysznica, wanny czy umywalki ciemny nalot stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Z tego powodu powinniśmy go jak najszybciej usunąć. Nie jest to wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

By pozbyć się pleśni, możesz sięgnąć po sodę oczyszczoną. Ten produkt doskonale sprawdza się podczas sprzątania, również w łazience. Jak pozbyć się pleśni z fug?

  • 3 porcje sody oczyszczonej wymieszaj z 2 porcjami wody utlenionej.
  • Tak przygotowaną pastę nałóż na fugi przy pomocy szczoteczki.
  • Wyszoruj dokładnie i spłucz zimną wodą.
  • Na koniec wytrzyj powierzchnię do sucha.

Do czyszczenia fug możesz również wykorzystać pastę do zębów. Pomoże ona zwalczyć grzyby i drobnoustroje, a dodatkowo rozjaśni przebarwienia. Nałóż ją na zabrudzone miejsca i pozostaw na kilkanaście minut. Po tym czasie wyszoruj fugi szczoteczką i zmyj produkt.

Jak zabezpieczyć fugi w łazience? Sięgnij po… świeczkę

By zabezpieczyć fugi i uchronić je przed pojawieniem się pleśni, możesz wykorzystać stare świeczki. Parafina zaimpregnuje przestrzenie między płytkami. Wybierz świecę w kolorze fug i potrzyj nią materiał. Nadmiar produktu usuń przy pomocy ściereczki. Zabieg możesz powtarzać raz w miesiącu.

By uniknąć powstawania pleśni w łazience, pamiętaj o regularnym wietrzeniu pomieszczenia, szczególnie po kąpieli czy rozwieszeniu prania. Usuwaj nadmiar wody i zadbaj o właściwą cyrkulację powietrza.

Więcej o: