Truskawki świeże nawet przez 3 tygodnie? To możliwe! Poznaj genialny trik na przechowywanie owoców

Owoce sezonowe nie przez przypadek dostały swoją nazwę. Najlepiej smakują zaraz po zerwaniu z krzaka. Niestety zdrowe smakołyki dość szybko się psują. Czy da się je przechować przez dłuższy czas bez utraty ich smaku? Ta influencerka znalazła na to perfekcyjny sposób.

Trik na przechowywanie truskawek jest banalnie prosty. Dzięki niemu owoce wytrzymają nawet 3 tygodnie! Jak zachować ich pyszny smak na tak długi czas? Amy Cross znalazła na to prosty sposób.

Zobacz wideo Jak mrozić i przechowywać owoce i warzywa?

Jak przechowywać owoce sezonowe? Poznaj sekret Amy Cross

Amy Cross to znana influencerka, której profil na Instagramie obserwuje już ponad 100 tys. osób. Kobieta od dziecka wychowywała się na farmie, gdzie przyswajała wiedzę o przetworach i konserwowaniu upraw pod bacznym okiem dziadków. Nazwa jej konta (thecrosslegacy) oznacza "dziedzictwo Crossów". Amy już od lat dzieli się swoją wiedzą z internautami. Influencerka powtarza, że właściwe czyszczenie i sposób przechowywania owoców i warzyw potrafi znacznie wydłużyć ich świeżość. Jaki jest jej sekret?

Sposób na dłuższe przechowywanie owoców jest banalnie prosty. W swoich poradnikach Amy radzi, aby od razu po przyniesieniu owoców do domu, przesypać je do dużej miski. Następnie należy zalać je wodą i dodać do niej 1-2 łyżeczki octu. Kwas dzięki swoim właściwościom zlikwiduje zarodniki pleśni oraz inne patogeny. Po dwóch minutach takiej "kąpieli" wyciągnij smakołyki z miski i przemyj je pod kranem. Tak przygotowane owoce rozłóż na blacie, dokładnie przejrzyj i usuń nadpsute plony. Zdrowe okazy zostaw do przeschnięcia. 

 

Jak włożyć owoce do słoika? To najważniejszy krok w całym procesie

Po wyschnięciu owoców musisz przełożyć je do dużego słoika. Wyłóż dno naczynia papierowym ręcznikiem, który wchłonie resztkę wody. Stopniowo uzupełniaj pojemnik. Zacznij od najzdrowszych okazów. Na samej górze słoika ułóż owoce, na których zauważyłeś zniekształcenia i odbarwienia. Zakręć naczynie i włóż je do lodówki. W ten sposób przechowasz truskawki, wiśnie oraz inne zdrowe smakołyki nawet do 3 tygodni!

Więcej o: