Żył ponad 100 lat. Nigdy nie chorował i zawsze był pełen energii. Poznaj sekret jego długowieczności

Bernardo LaPallo, jak sam twierdził, urodził się w Brazylii w 1901 roku. Mężczyzna zmarł w 2015, jednak przed śmiercią przekazał światu sekrety swojej długowieczności. Całe życie kierował się zasadami wpojonymi mu przez ojca, dzięki czemu nigdy nie chorował.

Na kilka miesięcy przed śmiercią Bernardo LaPallo wydał książkę "Age Less, Live More", w której opisuje, w jaki sposób udało mu się przeżyć ponad 100 lat, będąc niezwykle zdrowym i rześkim człowiekiem. Twierdził, że nigdy nie był chory czy nawet przeziębiony. Oto jego sekrety.

Zobacz wideo Prof. Matyja: Zdrowie zawsze traktowano po macoszemu

Kim był Bernardo LaPallo i czy rzeczywiście dożył 114 lat? Poznaj jego historię

Bernardo LaPallo twierdził, że urodził się w 1901 roku, jednak żadne z dostępnych dokumentów tego nie potwierdzają. Co więcej, niegdyś Daily Mail donosił, że dane z publicznych rejestrów wskazują na datę 17 sierpnia 1910 roku, co przeczy słowom mężczyzny. Mimo wszystko trzeba przyznać, że urodzony w Brazylii Amerykanin dożył sędziwego wieku i trzymał się naprawdę dobrze. Wychowywał go ojciec, który z zawodu był lekarzem i zielarzem. To właśnie on przekazał Bernardo "tajniki zdrowego życia". 

W 1928 roku Bernardo ukończył studia kulinarne w paryskiej Sorbonie. Przez wiele lat pracował w hotelach oraz statkach parowych jako szef kuchni. Z czasem zaczął interesować się uzdrawianiem i sztukami leczniczymi. Aby zgłębić tę wiedzę, rozpoczął naukę masażu na Szwedzkiej Uczelni w Nowym Jorku. Przez całe życie próbował pomóc ludziom polepszyć swój stan zdrowia. Na kilka miesięcy przed śmiercią wydał swoją drugą książę "Beyond 100: How To Live Well Into Your Second Century", w której wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest zdrowie i jak często go nie szanujemy. 

7 sekretów długowieczności. Tymi zasadami kierował się Bernardo LaPallo

Bernardo LaPallo przez całe życie podkreślał, że czuje się tak dobrze dzięki trzymaniu się zasad wpojonych mu przez ojca. Dzielił się nimi w książkach i wywiadach. Oto jego 7 zasad długowieczności;

  1. Umiar. Rób to, co jest słuszne. Nie tylko mów, że zamierzasz coś zrobić, ale działaj. Niczego jednak nie rób bez umiaru. Umiar we wszystkim jest najważniejszy.
  2. Podstawą twojej diety powinny być owoce i warzywa. Odżywiaj się organicznymi produktami.
  3. Utrzymuj okrężnicę w czystości. Ogranicz cukry i pij co najmniej dwie szklanki soku z warzyw dziennie.
  4. Pij wodę. Dziennie spożywaj dwa litry płynów. 
  5. Śpij co najmniej 6 godzin dziennie.
  6. Ćwicz ciało i umysł. Często spaceruj i stawiaj przed sobą wyzwania. 
  7. Wyluzuj! Stres to cichy zabójca. Unikaj go, ponieważ "życie jest zbyt krótkie, żeby przejmować się byle czym". 
 
Więcej o: