Czym usunąć silikon? Dzięki temu produktowi zrobisz to szybko i bezpiecznie. Na pewno masz go w domu

Silikon to bez dwóch zdań jeden z najczęściej używanych materiałów izolacyjnych. Jego doskonała przyczepność z czasem może tracić na sile. Co zrobić, gdy stanie się nieszczelny? Od razu musisz się go pozbyć i nałożyć świeżą warstwę. Czym usunąć silikon? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Czyszczenie silikonu to jedna z najbardziej pracochłonne zadanie podczas remontu łazienki. Usunięcie starej warstwy izolacyjnej tradycyjnymi metodami może zająć prawdziwy szmat czasu. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów na szybkie pozbycie się tego materiału. Czym usunąć silikon? Wystarczy jeden produkt!

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Czym usunąć silikon? Ten trik pozwoli ci zrobić to szybko i bezpiecznie

Aby przyspieszyć usuwanie zaschniętego silikonu, jednocześnie nie ryzykując uszkodzeniem kafelek lub innych elementów łazienki. Oczywiście, najlepszym sposobem na pozbycie się substancji jest natychmiastowe starcie jej zaraz po rozlaniu. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie zauważyć plamy, która zaledwie po kilku minutach mocno stwardnieje. Co robić w takich sytuacjach? Jednym z najprostszych rozwiązań jest... lód. Zaschnięty silikon należy szybko obłożyć kotkami i odczekać do momentu, w którym materiał izolacyjny się skruszy. Na sam koniec dokładnie usuń jego resztki za pomocą żyletki lub noża do papieru. 

Pamiętaj także o tym, aby nigdy nie używać wody do usunięcia świeżego bądź jeszcze miękkiego silikonu. Płyn zamiast pozbycia się niechcianej substancji jedynie rozmaże ją na reszcie kafelek. Drobną warstwę materiału rozprowadzonego na nieodpowiedniej powierzchni najlepiej usunąć za pomocą płynu do mycia naczyń. Wystarczy, że zalejesz plamę dużą ilością detergentu, po czym zbierzesz go za pomocą gąbeczki lub papierowego ręcznika. 

Jak usunąć silikon? Te środki z pewnością masz w domu

Większość preparatów do usuwania silikonu jest naprawdę skuteczna, jednak ich silne działanie może odbarwić kafelki. Czy istnieją jakieś alternatywy? Tak, co więcej, na pewno masz je w domu! Jednym z najlepszych zamienników silnych chemikaliów do usuwania silikonu jest aceton. Substancję znajdziesz przede wszystkim w zmywaczu do lakieru. Zamiast niego możesz także użyć zwykłego rozpuszczalnika. Wystarczy, że nałożysz substancję na wacik lub ściereczkę, po czym dokładnie przetrzesz zabrudzone miejsce. Na sam koniec zbierz silikon papierowym ręcznikiem lub gąbką.

Więcej o: