Zabójca 9-letniej dziewczynki został zaatakowany i brutalnie pobity. "Był na celowniku współwięźniów"

22-letni mężczyzna oskarżony o zamordowanie 9-letniej Lilii Valutyte został brutalnie pobity w więziennej celi. Trafił do szpitala. Dziewczynka zginęła pod koniec lipca.

22-letni Deividas Skebas od 1 sierpnia przebywa w więzieniu w oczekiwaniu na proces w sprawie morderstwa 9-latki. Dziewczynka zginęła od ciosu nożem. Do zabójstwa doszło w centrum Bostonu. Kilka dni temu Skebas został brutalnie pobity przez współwięźniów.

Zobacz wideo Ominął opuszczone rogatki i wjechał na przejazd kolejowy. Wszystko to na oczach policjantów z grupy Speed

9-letnia dziewczynka została zamordowana w centrum Bostonu. Sprawa wstrząsnęła miastem

9-letnia Lilia Valutyte zginęła od ciosu nożem. Dziewczynka bawiła się ze swoją młodszą siostrą przed kawiarnią, w której pracowała jej matka. Do ataku doszło w pobliżu centrum Bostonu, niedaleko miejsca zamieszkania pochodzącej z Litwy rodziny. Zbrodnia wstrząsnęła całym miastem. W miejscu ataku mieszkańcy zostawiali zabawki, kwiaty, kartki i pamiątki.

O morderstwo został oskarżony 22-letni Deividas Skebas. Mężczyzna również pochodzi z Litwy. 1 sierpnia trafił do więzienia Wakefield, w którym przebywają najbardziej niebezpieczni przestępcy w Wielkiej Brytanii. Z tego powodu placówkę określa się mianem Monster Mansion — Rezydencji Potworów.

Oskarżony o zamordowanie 9-latki pobity w więzieniu. Był na celowniku już od dawna

Skebas od początku pobytu w więzieniu stał się celem dla współwięźniów. Cytowane przez The Sun anonimowe źródło stwierdziło, że "Skebas był na celowniku współwięźniów, odkąd przybył do więzienia i ten atak był tylko kwestią czasu".

Do ataku doszło w ubiegłą niedzielę, gdy w placówce przebywało mniej strażników niż zazwyczaj. Jak dodaje źródło dziennika:

W niedzielę skorzystali z okazji. Kilku współwięźniów wpadło do jego celi i zaatakowało go.

Skebas został pobity i pchnięty prowizoryczną bronią kłutą, najprawdopodobniej żyletką przytwierdzoną do trzonka szczoteczki do zębów. Pozostawionego na śmierć w więziennej celi brutalnie pobitego 22-latka krótko po ataku odnaleźli strażnicy. Mężczyzna został odwieziony helikopterem do szpitala i prawdopodobnie zostanie przeniesiony do innej placówki.

W Wakefield przebywa wielu paskudnych ludzi, którzy zrobili wiele okropnych rzeczy. Ale to, że Litwin jest oskarżony o zamordowanie 9-latki sprawiło, że stał się celem. - cytuje źródło The Sun.
Więcej o: