Nie masz ręki do kwiatów? Wybierz te rośliny doniczkowe. Są niewymagające i łatwe w uprawie

Brak ręki do kwiatów czy czasu, by się nimi zajmować, wcale nie oznacza, że musisz unikać roślin doniczkowych. Wybierz po prostu odmiany niewymagające i łatwe w uprawie. Zdradzamy, które do nich się zaliczają.

Chcesz wprowadzić do swojego domu odrobinę zieleni, choć nie masz ręki do kwiatów? Sztuczne kwiaty doniczkowe nie każdemu przypadną do gustu, choć to dość popularne rozwiązanie. Brak czasu, cierpliwości czy talentu do uprawy roślin nie oznacza jednak, że musisz się od nich trzymać z daleka. Na początek sięgnij po te kwiaty. Są idealne dla początkujących, łatwe w uprawie i nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Rośliny doniczkowe łatwe w uprawie. Idealne dla zabieganych

Jedną z roślin, które doskonale przystosowują się do trudnych warunków jest zamiokulkas. Ta roślina świetnie sprawdzi się w pomieszczeniu, w którym brakuje dużego nasłonecznienia. Nie wymaga też częstego podlewania. Wystarczy robić to raz na tydzień lub dwa. Co jakiś czas możesz przecierać liście z kurzu. Wiele osób uważa, że zamiokulkasy najlepiej rosną wtedy, gdy o nich zapominamy.

 

Idealną rośliną dla zapominalskich jest również sansewieria. Wężownica, zwana też językiem teściowej, preferuje słoneczne i ciepłe miejsce. Wymaga umiarkowanego i raczej rzadkiego podlewania.

 

Rośliny idealne dla zabieganych. Dracena i zielistka świetnie oczyszczają powietrze

Draceny są efektowne i łatwe w uprawie. Nie wymagają częstego podlewania czy silnego nasłonecznienia, ale lubią ciepło i wilgotne powietrze. Szybko się też przystosowują do różnych warunków. A przede wszystkim doskonale oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji.

 

Inną z roślin oczyszczających powietrze jest zielistka. Świetnie rośnie w ciemnych i jasnych pomieszczeniach i nie wymaga częstego podlewania, choć warto ją zraszać. Idealnie sprawdzi się w domu, w którym znajdują się zwierzęta, jest dla nich bowiem bezpieczna.

 

Kaktusy i sukulenty. Idealne dla tych, którzy zapominają o podlewaniu roślin

Choć kaktusy i sukulenty bywają uważane za rośliny trudne i kapryśne, często przyczyną ich nieprawidłowej kondycji jest… nadmierna troska. Aloes, drzewko szczęścia czy popularne i powszechnie dostępne kaktusy nie potrzebują częstego podlewania ani wyjątkowej uwagi. Raz na kilka tygodni, gdy liście zaczynają być wiotkie, w zupełności wystarczy. Wymagają jedynie odpowiedniego podłoża i sporej dawki słońca.

Więcej o: