Dodaj dwie łyżki sody do kąpieli. Wypróbuj ten trik raz, a już zawsze będziesz po niego sięgać

Soda oczyszczona stosowana jest nie tylko w kuchni podczas przygotowywania wypieków. To również produkt, który świetnie sprawdza się w codziennych porządkach. Jej właściwości możesz też wykorzystać podczas codziennej pielęgnacji np. do kąpieli.

O tym, jak doskonale soda oczyszczona sprawdza się podczas porządków i sprzątania domu słyszało wielu z nas. Okazuje się jednak, że świetnie sprawdzi się również w kąpieli. Po co wsypywać ją do wanny? Sprawdź, a już zawsze będziesz po nią sięgać.

Zobacz wideo Sposób na ochłodzenie mieszkania? Mamy myk na domowy klimatyzator

Soda oczyszczona. Do sprzątania i nie tylko

Soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu, jest produktem bezpiecznym dla środowiska. Jej właściwości czyszczące, ścierne, wybielające, pochłaniające zapachy i odświeżające sprawiają, że chętnie sięga się po nią np. podczas sprzątania domu. Stosuje się ją do wypieków, dodaje do namaczania nasion roślin strączkowych czy do nacierania mięsa, by nadać mu delikatność. Pomaga też w pozbyciu się resztek jedzenia czy osadu z tłuszczu. Sodę wykorzystać możesz również do oprysku roślin przed szkodnikami. Można więc stwierdzić, że soda oczyszczona na wyjątkowo wszechstronne właściwości.

Wsyp do wanny 2 łyżki sody. Efekt cię zaskoczy!

To te właściwości warto wykorzystać również w codziennej pielęgnacji. Na przykład podczas kąpieli. Po co dodawać sodę do wanny? Przede wszystkim, soda oczyszczona zmiękczy twardą wodę. Dzięki temu kosmetyki lepiej zadziałają i łatwiej będzie je zmyć z ciała czy włosów. Skóra nie będzie też tak przesuszona. Dodatkowo soda oczyszczona sprawi, że na wannie nie pozostanie brzydki osad z mydła, co znacznie ułatwi sprzątanie.

Latem soda oczyszczona wsypana do wanny z wodą może złagodzić nieprzyjemne objawy poparzenia słonecznego czy świąd po ukąszeniach owadów. Już po kilkunastu minutach w takiej kąpieli poczujesz ulgę. W przypadku osób ze skórą wrażliwą warto zacząć jednak najpierw od jednej łyżeczki sody. 

Więcej o: