Domowe sposoby na pchły u psa. Pozbądź się uciążliwych szkodników za 5 zł

Bez dwóch zdań pchły to jedne z najbardziej uciążliwych szkodników dla naszych pupili. Nie dość, że powodują u zwierzęcia znaczny dyskomfort, to, co gorsza, mogą powodować podrażnienia lub alergie. Oto najskuteczniejsze domowe sposoby na pchły u psa.

Chyba każdy właściciel pupila musiał choć raz uporać się z dokuczającymi zwierzęciu pchłami. Im szybciej się z nimi uporasz, tym lepiej. Oto sprawdzone domowe sposoby na pchły u psa. 

Zobacz wideo Otworzyła okno życia dla zwierząt. "Ludzie są wygodni"

Jak się pozbyć pcheł u psa? Sprawdzone domowe sposoby

Jeden z najlepszych domowych produktów na pchły u psa dostępny jest w każdej aptece. Mowa o olejku herbacianym. Możesz go użyć do stworzenia przydatnego sprayu na szkodniki. Wystarczy, że dodasz kilka kropel płynu do wody. Następnie przelej mieszaninę do butelki z atomizerem. Spryskaj nią wszystkie miejsca, w których przebywał pies. Możesz go także użyć podczas mycia pupila. Gorąca kąpiel to najszybszy sposób na usunięcie dorosłych osobników oraz ich larw z sierści twojego pupila. Dokładnie wyczyść także jego legowisko. Jeśli po wypróbowaniu wszystkich domowych sposobów na pchły u psa, twój czworonóg nadal będzie miał z nimi problemy, zapytaj o radę weterynarza. 

Pchły u szczeniaka - jak poradzić sobie z tym problemem

Pchły to częsty problem nowych właścicieli piesków. Szczeniaki sprowadzone ze schroniska mogą przyprowadzić do twojego domu niechciane szkodniki. Jeśli zauważysz, że twój pupil często się drapie i wydaje zaniepokojone dźwięki, od razu zabierz go do weterynarza. Organizm młodego psiaka nie jest w stanie rozłożyć składników popularnych środków na pchły. Stosowanie tych środków może mieć bardzo zły wpływ na zdrowie szczeniaka. Z tego powodu wizyta u specjalisty jest w tym przypadku kluczowa. Weterynarz dobierze odpowiednie lekarstwa, które są w 100% bezpieczne dla malucha.

Więcej o: