Na tym hotelowym sprzęcie jest więcej zarazków niż na desce klozetowej. Użyła go do podgrzania jedzenia

Od jakiegoś czasu na TikToku furorę robi filmik, na którym użytkowniczka izzyjustice dzieli się z fanami hotelowym trikiem na podgrzanie jedzenie. Jak się okazało, jej nietypowy sposób może jednak być bardziej szkodliwy niż przydatny.

Tiktokerkę izzyjustice obserwuje ponad 140 tys. użytkowników, jednak jej filmiki nie cieszą się aż tak dużą oglądalnością. Wyjątkiem jest jeden materiał, na którym dziewczyna dzieli się z użytkownikami nietypowym hotelowym trikiem. Wideo zobaczyło ponad 5 milionów internautów. Większość z nich wyraziła w komentarzach swój niesmak. Na czym polegał ten sposób na ciepłe jedzenie?

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Chciała podgrzać jedzenie. Użyła do tego sprzętu, na którym jest więcej zarazków niż w toalecie

Obrzydzenie internautów wywołało urządzenie, z którego skorzystała tiktokerka. Jej trik opierał się na włożeniu pojemnika z jedzeniem do pustego opakowania po chusteczkach. Następnie dziewczyna skierowała na nie włączoną suszarkę. W ten sposób szybko zagrzała swój posiłek. Ten "genialny" trik wywołał burzę w komentarzach. Większość z użytkowników, którzy obejrzeli filmik izzyjustice podkreśliło, że suszarka i pudełko po chusteczkach, to rzeczy, na których jest najwięcej zarazków w całym pokoju.

Wiesz, że ludzie dotykali tego pudełka po każdym kichnięciu?! 
O nie, nie, nie. Nigdy tego nie rób, pamiętaj o higienie!
Zdmuchnij wszystkie zabrudzenia i zarazki prosto na swoje jedzenie. Smacznego

Czy suszarka naprawdę ma więcej zarazków niż sedes? Potwierdzają to badania

Według wielu artykułów i badań to właśnie suszarka jest największym siedliskiem zarazków w hotelowym pokoju. W większości sprawdzanych pomieszczeń urządzenie miało na sobie więcej mikrobów niż deska klozetowa! Co powoduje takie nagromadzenie bakterii? Najprawdopodobniej ekipa sprzątająca skupia się bardziej na wyczyszczeniu elementów, które są brudne na pierwszy rzut lub ich dezynfekcja jest obowiązkowa. 

Wymiana pościeli, wymycie łazienki, czy odkurzenie dywanów to standardowe czynności sprzątaczek. Rzadko kiedy przedmioty takie jak pudełko na chusteczki, czy właśnie suszarka wyglądają, jakby potrzebowały czyszczenia. Potwierdzają to także komentarze pod filmikiem Izzy:

Dziewczyno... pracowałam w hotelu. Te rzeczy nie są zawsze czyszczone.
Nie rób tego. Pracuje w hotelu. To wcale nie jest higieniczne.
Więcej o: