Jak wyczyścić białe buty? Sięgnij po ten produkt z kuchennej szafki, a będą wyglądały jak nowe

Białe buty cieszą się niesłabnącą popularnością. Niestety, po pewnym czasie zaczynają tracić swój wygląd. Szarzejące czy żółknące obuwie to częsty problem. Sprawdź, jak wyczyścić białe buty, by znów wyglądały jak nowe.

Białe buty to jeden z wielu obowiązkowych elementów garderoby. Wykorzystywane w różnych stylizacjach, są uniwersalne i nadają się na niemal każdą okazję. Niestety, ich biel z czasem gaśnie. A nasze ulubione buty tracą swój urok. Sytuację może pogorszyć nieprawidłowo przeprowadzone czyszczenie. Jak wyczyścić białe buty? Pomogą te domowe sposoby.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Jak wyczyścić białe trampki? Sięgnij po sodę oczyszczoną

Najprostszym sposobem na pozbycie się plam i przebarwień z butów wykonanych z materiału jest wykorzystanie sody oczyszczonej. By usunąć zabrudzenia, wystarczy, że rozpuścisz 2-3 łyżeczki sody w szklance wody. W tak przygotowanym roztworze zamocz ściereczkę, a następnie wyczyść nią buty. Po wszystkim pozostaw do wyschnięcia. Soda pomoże pozbyć się żółtych plam, dodatkowo rozjaśni i wybieli buty, przywracając im dawny wygląd.

Białe buty możesz również odświeżyć przy pomocy soku z cytryny. 2-3 łyżeczki rozpuść w szklance wody i, podobnie jak w przypadku sody oczyszczonej, maczaj ściereczkę w roztworze i przecieraj obuwie.

Jak wyczyścić białe buty? Te sposoby pomogą pozbyć się zabrudzeń

W czyszczeniu i rozjaśnieniu białych butów doskonale sprawdzi się pasta do zębów. Zwilż szczoteczkę i nałóż na nią odrobinę pasty. Następnie wyszoruj plamy, szczególnie na podeszwie czy cholewce. Na koniec usuń resztki produktu przy pomocy wilgotnej ściereczki.

Buty możesz również czyścić przy pomocy płynu do mycia naczyń. W misce z ciepłą wodą wymieszaj płyn w proporcji 3:1. Zamocz w niej ściereczkę lub szczotkę i przejdź do czyszczenia. Zamiast płynu do mycia naczyń, możesz użyć również szare mydło. Ten sposób doskonale sprawdzi się w przypadku obuwia klejonego, które źle znosi nadmiar wody. Spień mydło w ciepłej wodzie, a przy pomocy piany wyczyść plamy i zabrudzenia.

Więcej o: