1,5-roczny chłopiec zagłodzony na śmierć przez matkę wegankę. Wezwała pogotowie, gdy przestał oddychać

39-letnia Sheila O'Leary usłyszała wyrok za zabójstwo swojego 18-miesięcznego synka. Dziecko w chwili śmierci ważyło 7,7 kg i było silnie niedożywione. Rodzice stosowali surową dietę składającą się jedynie z surowych warzyw i owoców.

W czerwcu Sheila O’Leary została skazana za morderstwo pierwszego stopnia, znęcanie się nad dzieckiem i zaniedbanie. Kilka dni temu usłyszała wyrok. Razem z mężem stosowała restrykcyjną dietę wegańską. 18-miesięczny Ezra przez tydzień przed śmiercią miał nic nie jeść. Rodzice wezwali pogotowie, dopiero gdy dziecko przestało oddychać.

Zobacz wideo Siedzieliśmy na najsłynniejszej ławce w kraju [wideo sprzed muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku]

18-miesięczny chłopiec został zagłodzony na śmierć przez matkę wegankę

Rodzina żywiła się wyłącznie surowymi owocami i warzywami, głównie mango, bananami, awokado i rambutanami. 18-miesięczny Ezra był również karmiony piersią. Ważył zaledwie 7,7 kg. Norma dla dziecka w tym wieku wynosi 12 kg. Para miała jeszcze dwójkę dzieci (3 i 5 lat), które również były niedożywione. Jedno z nich miało zęby w bardzo złym stanie, oboje mieli też żółtą skórę. Ponadto wychowywali także Sheili, córkę kobiety z poprzedniego związku. Najstarsza dziewczynka była w lepszym stanie zdrowotnym, ponieważ kobieta dzieliła się opieką z jej biologicznym ojcem. 

Rodzice wezwali pogotowie, dopiero gdy przestał oddychać

Ezra zmarł we wrześniu 2019 roku. Według relacji śledczych dziecko było skrajnie niedożywione. Widać było jego kości. Zostało urodzone w domu i nigdy nie było kontrolowane przez lekarza. Jak relacjonowali ratownicy i policja, w dniu śmierci chłopiec miał problemy z oddychaniem. Mimo to rodzice zignorowali pogarszający się stan jego zdrowia i… poszli spać. Gdy obudzili się jakiś czas później, Ezra już nie oddychał. Dopiero wtedy zadzwonili pod numer alarmowy. Rodzice oświadczyli przybyłym na miejsce ratownikom, że ich syn przez około tydzień nic nie jadł.

Sara Miller, asystentka prokuratora stanowego, oświadczyła w sądzie, że Sheila O’Leary postanowiła zignorować jego płac i nie potrzeba było wagi, by zobaczyć jego kości.

Sheila O’Leary została skazana na dożywocie za morderstwo pierwszego stopnia. Otrzymała również dwa wyroki 30-lat więzienia za znęcanie się nad dziećmi i 5 lat za zaniedbanie dziecka. Jej mąż wciąż oczekuje na wyrok.

Więcej o: