Zwykle używasz go do smażenia, tym razem wyczyść nim zlew. Będzie lśnił jak nowy!

Regularne czyszczenie zlewu powinno wejść w nawyk każdego z nas. Jest to przecież jeden z najczęściej używanych sprzętów w całej kuchni. Czy można go wysprzątać w prosty i szybki sposób? Tak! Wystarczy, że sięgniesz po produkt, którego zwykle używasz go do smażenia.

Zlew tak jak większość często używanych kuchennych utensyliów powinien być systematycznie czyszczony, aby posłużył jeszcze przez długi czas. Im częściej będziemy go myć, tym łatwiej pozbędziemy się zabrudzeń gromadzących się codziennie na jego powłoce. Jeden skuteczny trik pozwoli ci zrobić to szybko i bez większych trudności. Na czym polega ten sposób?

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Zwykle używasz go do smażenia. Natrzyj nim zlew i ciesz się efektami

Jednym z najskuteczniejszych środków do czyszczenia zlewu jest zwykły olej słonecznikowy, rzepakowy lub kokosowy. Nie musisz wcale przepłacać za markowe detergenty. Ten domowy sposób sprawdzi się równie dobrze! Trik jest wręcz banalny. Po prostu natrzyj powierzchnie łyżeczką tłustego płynu. Wykorzystaj do tego papierowy ręcznik bądź ściereczkę.

Dzięki temu przeprowadzisz krótki zabieg konserwacyjny. Nie tylko sprawisz, że zlew znów będzie wyglądał na nowy, ale także zachowasz jego blask zdecydowanie dłużej. Co więcej, olej w pewien sposób zaimpregnuje powierzchnię, przez co stanie się odporniejsza na silne zabrudzenia. Jeśli chcesz zadbać o swój zlew, z pewnością wykorzystaj ten trik

Jak wyczyścić trudne zabrudzenia? Użyj tych dwóch składników

Domowe sposoby na porządki często wykorzystują dwie substancję: ocet i sodę oczyszczoną. Jednak, czy można się temu dziwić? Oba produkty szybko usuwają różnego rodzaju zabrudzenia oraz mają szereg innych użytecznych właściwości. Dodatkowo, stworzenie z nich skutecznego środka jest banalnie proste. Wystarczy, że natrzesz zlew octem, a następnie posypiesz go sodą. W ten sposób powstanie gęsta piana, dzięki której domyjesz nawet najtrudniejsze plamy. Powtarzaj tę czynność raz na tydzień. 

Więcej o: