Tony Hudgell mając niecałe dwa miesiące, miał sepsę i różnego rodzaju infekcje oraz musiał przejść 11 operacji. Biologiczni rodzice niemowlaka notorycznie go katowali. Pomimo wielu zabiegów lekarzom nie udało się uratować nóg chłopca. Obecnie Tony ma 8 lat, a niedawno jego imieniem nazwano nowe prawo, zaostrzające wyroki wobec przestępców maltretujących dzieci.
Tony Hudgell był w stanie agonalnym, kiedy kobieta przyniosła go do jednego z lekarzy, twierdząc, że chłopiec ma objawy przeziębienia. Doktor, gdy tylko zobaczył dziecko, od razu skierował je na oddział intensywnej terapii. U Tony'ego wykryto szereg infekcji, osiem złamanych kończyn oraz sepsę. Niemowlak musiał przejść 11 operacji i niestety konieczna była amputacją obu nóg. Jak donosi portal Sky News, był to skutek brutalnego pobicia chłopca przez biologicznych rodziców. Po wypisaniu ze szpitala Tony otrzymał nową tożsamość, a jego rodziców 24-letnią Judy Simpson i 41-letniego Anthony Smitha skazano na 10 lat pozbawienia wolności.
Mężczyzna miał jednak zostać warunkowo zwolniony z odsiadki we wrześniu 2022 roku. Głos sprzeciwu podniósł Dominic Raab, sekretarz sprawiedliwości, który skierował sprawę Smitha do komisji ds. zwolnień warunkowych. Finalnie zwolnienie Smitha zostało unieważnione. Dużą rolę w podjęciu tej decyzji odegrała nowa rodzina Tony'ego.
Unieważnienie warunkowego zwolnienia ojca Tony'ego nie byłoby możliwe, gdyby nie zaostrzenie przepisów dotyczących okrucieństwa wobec dzieci. Zmiany w prawie zostały wprowadzone m.in. dzięki kampanii społecznej zorganizowanej przez rodzinę zastępczą chłopca. Nowe przepisy skupiały się przede wszystkim na wprowadzeniu surowszych wyroków dla przestępców maltretujących nieletnich. Przed zmianami maksymalna kara wynosiła 14 lat. Od czerwca 2022 roku jest to minimalny wymiar kary. W przypadku śmierci dziecka sprawcy grozi wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.
Dziś Tony stał się twarzą walki z oprawcami dzieci. Chłopiec zebrał ponad milion funtów na rzecz szpitala dziecięcego, który uratował mu życie. Co więcej, prawo wpływające na zwiększenie wymiaru wyroków w sprawie przemocy wobec nieletnich, zostało nazwane jego imieniem.