Weź kilka zapałek i włóż do doniczki. Ten banalny trik naprawdę działa!

Pielęgnacja roślin potrafi być stosunkowo trudna, jednak dzięki sprawdzonym domowym sposobom możesz ją znacznie ułatwić. Czasami nawet najbardziej zadbane kwiaty mogą zacząć więdnąć. Co zrobić w takim przypadku? Włóż kilka zapałek do doniczki, a efekt na pewno cię zaskoczy!

Dbanie o kondycję roślin doniczkowych może być trudniejsze, niż się wydaje. Nawet najmniejsze błędy, mogą sprawić, że kwiaty zaczną więdnąć i obumierać. Jak temu zapobiec? Wystarczy, że znasz jeden prosty trik wykorzystujący zapałki.

Włóż zapałki do doniczki. Jak przygotować ten trik?

Rośliny doniczkowe to nie tylko element wystroju wnętrz. Większość z kwiatów to także naturalny filtr powietrza. Z tego powodu, dobrze jest hodować je w swoim domu. Pielęgnacja takich roślin zwykle wymaga zaczerpnięcia wiedzy, o takich aspektach jak podlewanie, nawożenie, czy właściwe umiejscowienie kwiatów. Czasami, nawet przy podążaniu za wszystkimi wskazówkami, uprawy mogą podupaść na zdrowiu. W takich sytuacjach najlepiej jest sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby.

Jednym z nich jest banalny trik wykorzystujący zapałki. To rozwiązanie najlepiej sprawdza się, gdy nie jesteśmy do końca pewni, co stoi za pogorszeniem kondycji roślin. Wystarczy, że włożysz kilka zapałek w ziemię w doniczce. Pamiętaj, aby skierować je główką w dół, oddzielając je przy tym około 5-centymetrowym odstępem. Na sam koniec podlej roślinę. 

Prosty sposób na poprawę zdrowia roślin. Na czym polega to rozwiązanie?

Ten banalny trik przede wszystkim skupia się na dostarczeniu roślinom siarki — jednego ze składników, które odpowiadają za zdrowy rozwój. Co więcej, dzięki właściwościom tego pierwiastka, znacznie spowolnisz rozwój grzybów i szkodników atakujących kwiaty. Po około 48 godzinach od wsadzenia zapałek w glebę wyciągnij je i sprawdź, czy zniknęła ich główka. Jeśli siarka znajdująca się na końcu patyczka jest wciąż widoczna, ponownie wsadź je w podłoże rośliny. 

Więcej o: