Na początku warto jednak zastanowić się nad samym kalendarzem brań. Czemu warto z niego korzystać? Znajomość technik wędkarskich, łowiska lub skompletowanie dobrej jakości sprzętu to ważne etapy na drodze do doskonałych rezultatów w połowie ryb, ale na nich nie kończy się lista rzeczy, na które warto zwracać uwagę. Nawet w najlepszym miesiącu bywają dni, w których z jakichś powodów brania są złe. Okazuje się, że może być to spowodowane kombinacją niekorzystnych czynników. Może chodzić o:
Oczywiście nie bez znaczenia są też gatunek ryby i rodzaj łowiska. Kalendarz brań może pomóc w planowaniu idealnego czasu dla łowienia ryb. Warto przy tym traktować go raczej jako pomoc, niż element przesądzający.
Czy październik jest dobrym miesiącem dla wędkarzy? Z pewnością jest to czas bardzo zmiennej aury i kalendarz rybny może się tu bardzo przydać. Niestety, ale w tym czasie większość gatunków ryb obniża poziom swojej aktywności. Bardzo często pierwsza połowa miesiąca jest przy tym bardziej atrakcyjna pod względem wędkarskim od drugiej. Z pewnością jest to ostatni dzwonek na jakiekolwiek połowy większości karpiowatych.
Jak wykorzystać kalendarz brań wędkarskich w październiku? Jakie gatunki ryb mogą się stać celem wędkarskich wypraw w tym miesiącu? Wybór jest o wiele mniejszy w stosunku do września. Jeszcze przed miesiącem żerowało wiele gatunków ryb roślinożernych i drapieżnych. Obecnie najczęściej liczy się na płocie, leszcze, klenie, jazie i certy. Wśród drapieżników łowione bywają okonie, sandacze i szczupaki. Wielu wędkarzy notuje świetne rezultaty w połowie boleni i lipieni w wodach górskich.
Warto pamiętać o tym, że w październiku panuje okres ochronny na połowy pstrąga potokowego.
W jaki sposób prezentuje się w omawianym miesiącu kalendarz brań ryb? Październik 2022 również będzie sprzyjał dobrym wynikom w połowie ryb - w każdym razie będą dni sprzyjające osiągnięciu dobrych rezultatów. W jaki sposób szanse na brania będą prezentować się w październiku dzień po dniu? Warto pamiętać o tym, że w poszczególne dni najprawdopodobniej będą:
Zobacz też: Złote rybki giganty niszczą kolejne ekosystemy. I nie jest to cytat z tabloidu