Drugi palec u stopy masz dłuższy od palucha? To może świadczyć o inteligencji

Zjawisko nazywane grecką stopą, można zaobserwować zaledwie u 20 procent całej populacji. W starożytności osoby, u których drugi palec był dłuższy od palucha, uznawane były za niezwykle inteligentne. Jakie cechy osobowości utożsamiane są z wyglądem ludzkiej stopy?

Niektórzy ludzie uważają, że budowa stopy może świadczyć o osobowości człowieka. Jakie cechy można określić, patrząc na długość poszczególnych palców? Przekonajmy się!

Zobacz wideo Czy wielkość penisa można poznać po rozmiarze stopy?

Taką stopę ma tylko 10% ludzi na świecie! Sprawdź, czy należysz do tej grupy

Wyróżniamy trzy rodzaje stóp. Najczęściej spotykana jest tzw. stopa egipska - ma ją około 70% wszystkich ludzi na świecie. Wyróżnia ją paluch, który jest widocznie dłuższy od innych palców. Następny najpopularniejszy typ budowy to stopa Mortona, którą posiada 20% populacji. To właśnie tu drugi palec jest największy. Najrzadszym rodzajem jest tzw. stopa rzymska, przypominającą wyglądem kwadrat. Jej budowa wyróżnia się tym, że wszystkie palce mają podobną długość. 

Co oznacza grecka budowa stopy? Najczęściej mają ją artyści i sportowcy

Już w starożytności osoby, które miały Grecką budowę stopy, uważane były za inteligentne i wzbudzały ogólny szacunek. Dzisiaj ludziom, u których drugi palec jest dłuższy od palucha, przypisuje się takie cechy jak kreatywność, impulsywność i błyskotliwość. Z drugiej strony mogą być także mocno podatne na stres. Najczęściej stopę Mortona można zauważyć u artystów i sportowców. Jednak oprócz cech osobowości, długość palców może mieć także wpływ na zdrowie

Stopa grecka przez swoją specyficzną budowę ma pewne predyspozycje do szybszej deformacji i różnych schorzeń. Jednym z najczęstszych problemów dotykających tych osób jest powstanie palca młotkowego. Oznacza to, że na zgięciu jednego z nich pojawiają się bolesne odciski. Ludzie ze stopami Mortona mogą mieć również problem ze znalezieniem wygodnego obuwia. Buty z szerokim noskiem to dla nich idealny wybór. 

Więcej o: