Jak pozbyć się pcheł z domu? Weź 5 zł i idź do apteki. Ten produkt to prawdziwy pogromca owadów

Pchły to jedne z najbardziej uciążliwych owadów. Nie dość, że ich ugryzienia powodują świąd i pieczenie, to poza tym zwykle trudno jest się ich pozbyć. Na szczęście istnieje sprawdzony produkt za zaledwie 5 złotych, dzięki któremu szybko rozwiążesz ten irytujący problem.

Nawet najbardziej zadbane pupile mogą przynieść do domu pchły inne szkodniki. Jeśli zauważysz pierwsze symptomy obecności owadów, takie jak drapanie się zwierząt, czy świąd, od razu zabierz się za usuwanie insektów. Jeden z produktów pomoże ci uporać się z tym problemem.

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebna są woda i monety

Pchły - jak się ich pozbyć? Ten produkt znajdziesz w każdej aptece

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się pcheł, jest skorzystanie z olejku herbacianego. Dzięki tej substancji będziesz móc zrobić przydatny spray na owady. Wystarczy, że przelejesz kilka kropel do wody i dokładnie zamieszasz. Całość wlej do butelki z atomizerem. Użyj preparatu na swojej skórze i włosach, a także w miejscach, w których najczęściej przesiadujesz - łóżko, fotel, kanapa, to właśnie na te powierzchnie powinno się zwrócić szczególną uwagę. Substancję możesz wykorzystać także w formie płynu do kąpieli. Połącz go z mydłem i dokładnie umyj nim ciało. 

Jak pozbyć się pcheł z domu? Pamiętaj o tych zasadach

Chcąc pozbyć się pcheł z domu, należy stosować się kilku prostych zasad. Przede wszystkim pamiętaj o częstym odkurzaniu mieszkania. Owady nie znoszą hałasu, który tworzy urządzenie. Dokładnie wyczyść nawet najmniej dostępne zakamarki. Listwy podłogowe, czy pęknięcie w podłodze to miejsca, w których najczęściej pojawiają się pchły. Po każdym odkurzaniu wyrzuć worek, do którego zbierają się śmieci. W ten sposób zapobiegniesz wykluwaniu się kolejnych jaj pcheł w swoim domu. Ponadto często myj podłogi i usuwaj kurz z mebli. Jeśli w twoim domu znajdują się zwierzęta, koniecznie umyj je, wykorzystując podany wyżej sposób. Nie pozwalaj także, aby ich sierść zbierała się na ubraniach i sprzętach. To właśnie w niej często mogą pojawiać się pchły. 

Więcej o: