6 memów z Jackiem Kurskim. Odwołanie prezesa TVP rozbudziło wyobraźnię internautów

Jacek Kurski 5 września oficjalnie został odwołany z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Według Internautów świetnym pożegnaniem jest... przygotowanie specjalnych memów dotyczących zarówno pracy prezesa, jak i jego samego. Niektóre z nich mogą świetnie rozbawić podczas porannego picia kawy!

Jacek Kurski funkcję prezesa telewizji Polskiej pełnił od 2016 r., z krótką przerwą w 2020 r. kiedy był najpierw doradcą, a później członkiem zarządu. Niespodziewana informacja z początku września o odwołaniu go ze stanowiska zaszokowała opinią publiczną i w szybkim czasie obiegła Internet.

Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat, jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP - napisał na Twitterze Jacek Kurski.

Kurskiego ma zastąpić Mateusz Matyszkowicz. Niektórzy "memiarze" uznali to za dobry powód do żartów, czego efektem jest tworzenie nowych obrazków, a także przesyłanie również tych starszych memów, których bohaterem jest Jacek Kurski.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kurski odwołany. Raś: Bardziej spodziewałem się wymiany premiera

Memy z Jackiem Kurskim na dobre rozpoczęcie dnia. Niektóre z nich mogą rozbawić do łez!

Jedną z platform, na którą Internauci wrzucają memy, jest właśnie Twitter. Niektóre z "tweetów" dotyczą pracy Jacka Kurskiego, z kolei inne odnoszą się do życia osobistego prezesa.

Memy z Facebooka

Niektóre z memów publikowanych na Facebooku odnoszą się nawet do filmów. Jednym z nich jest "Dzień Świra" w reżyserii Marka Koterskiego.

Memy z Instagrama

Jak widać na memie, niektórzy uważają, że po odwołaniu ze stanowiska Jacek Kurski zajmie się polityką.

 

Ostatni rysunek nawiązuje do docenianego przez Jacka Kurskiego artysty, Zenona Martyniuka, który często występuje na koncertach organizowanych przez Telewizję Polską. Jednym z nich był słynny "Sylwester Marzeń".

 
Więcej o: