Największy kot domowy może ważyć nawet do 20 kg! Ceny za nabycie takiego pupila wprawiają w osłupienie

Największe koty żyją dziko, jednak domowe rasy też mogą osiągać duże rozmiary. Te zwierzęta są fascynujące, piękne i majestatyczne. Budzą podziw, zwłaszcza jeśli można oglądać je w domowych warunkach. Jaki jest największy kot domowy? Ta rasa może osiągać nawet 20 kg!

Koty domowe wbrew pozorom wcale nie różnią się aż tak bardzo od kotów, które żyją dziko. Również są świetnymi łowcami o wyostrzonych instynktach. Mimo swojej niezależności są świetnymi pupilami, dlatego sporo ludzi decyduje się na posiadanie takiego zwierzęcia w domu. Istnieją rasy, które wyglądem i wagą przypominają te, które żyją na wolności. Dowiedz się, które z kotów domowych są największe!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Otworzyła okno życia dla zwierząt. "Ludzie są wygodni"

Który z kotów jest największy? To Savannah!

Największe koty domowe na świecie to najprawdopodobniej reprezentanci rasy Savannah. Są mieszanką dzikiego kota afrykańskiego i kota domowego. Mogą ważyć nawet 20 kg (choć średnia to 10-11 kg) i osiągać nawet do 1 metra długości! Mało kto może sobie na nie pozwolić, gdyż pupile wymagają ogromnej ilości przestrzeni i lubią bałaganić. Wyglądem przypominają też dzikie, wolnożyjące koty.

 

Największy kot domowy — poznaj rasę Ashera

Ashera to jeden z największych i najdroższych kotów domowych na świecie. Jest hybrydą kota domowego z serwalem i kotem bengalskim. Często uznawany jest za kota hipoalergicznego. Zwierzęta osiągają około 120 cm długości i ważą nawet 15 kilogramów. Najdroższe z nich mogą kosztować 120 tys. dolarów!

 

Jakie duże koty można trzymać w domu? Maine Coon

Maine Coon nie są skrzyżowane z kotem dzikim, dlatego śmiało mogą uchodzić za największe koty domowe. Zdarza się, że osiągają rozmiary większe, niż Savannah i Ashera. Mogą mieć nawet 1 metr długości i ważyć około 10 kg. Optyczne powiększenie nadaje im charakterystyczne, bujne futerko.

 
Więcej o: