Czy wiesz, gdzie tak naprawdę mieści się Hogwart? W tych miejscach nagrywano filmy o Harrym Potterze

Filmy z serii o Harrym Potterze to jedne z najbardziej kultowych ekranizacji z dzieciństwa. Historia o młodym czarodzieju podbiła serca milionów fanów na świecie. Jednak nie wszystkie ujęcia serii były nagrywane w studio. Oto miejsca, w których kręcono Harry'ego Pottera.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Seria filmów o Harrym Potterze zapoznała fanów z całego świata z wieloma kultowymi lokalizacjami. Dworzec 9 i 3/4, ulica Pokątna, czy sam Hogwart - to tylko kilka z nich. Jednak, gdzie tak naprawdę znajdują się wspomniane atrakcje? Znamy odpowiedź!

Zobacz wideo Co robi Daniel Radcliffe, by wyjść z szufladki Harry'ego Pottera? [Popkultura Extra]

Wyspy Brytyjskie - żadne inne miejsca tak bardzo nie przypomina o Harrym Potterze

Harry Potter jak żaden inny z popularnych filmów dla dzieci jest przesiąknięty brytyjską kulturą. Nie można więc się dziwić, że wiele scen zostało nagrane właśnie tam. Stacja King's Cross, Londyńskie Zoo, czy choćby Hogsmead można odwiedzić, przemierzając tereny leżące na Wyspach Brytyjskich. Dwa pierwsze istnieją naprawdę. Jeśli kiedykolwiek wybierzesz się do stolicy Anglii, koniecznie odwiedź któreś z nich!

Wielu fanów serii może nie zdawać sobie z tego sprawy, ale Hogwart w rzeczywistości złożony jest z kilku różnych pałaców. Jednym z nich jest zamek Alnwick. To druga co do wielkości (zaraz po królewskiej posiadłości Winsdor) zamieszkana budowla tego typu w Anglii. To właśnie tam nagrano sceny pierwszego treningu na miotłach oraz awaryjne lądowanie latającego samochodu rodziny Wesley! Kolejnym ciekawym miejscem wartym polecenia jest wiadukt Glenfinnan, na którym nagrano ujęcia przedstawiające Ekspress Hogwart kierujący się w stronę szkoły Magii i Czarodziejstwa. Co ciekawe, możesz wybrać się podróż podobnym pociągiem, obserwując przy tym przepiękne krajobrazy Szkocji!

 

Te sceny nagrano w studiu pod Londynem. To miejsce jest przepełnione czarodziejskim klimatem

Wiele ze scen nagrano w Warner Bros. Studios leżącym w Leavesden, położonym 30 kilometrów od Londynu. Miejsce przepełnione jest rekwizytami, których używano przez ponad 10 lat kręcenia filmowej sagi. Przechodząc się po korytarzach studia, naprawdę poczujesz się jak w Hogwarcie! Oczywiście największym skupiskiem fanów przygód młodego czarodzieja jest The Wizarding World of Harry Potter położony w Orlando, USA. To właśnie tam znajdziesz replikę zamku, a także zaangażujesz się w wiele interakcji związanych ze światem czarodziei. Oczywiście, mugole będą bawić się tam równie dobrze. 

Do innych miejsc, w których powstawały filmy o Harrym Potterze należą księgarnia Lello w Porto, wnętrza uczelni Oxford, Martins Heron w Berkshire (czyli ulica Privet Drive, na której mieszkali Dursley'owie), czy Australia House w Londynie (Bank Gringotta). 

 
Więcej o: