Masz dość smug na podłodze? Wlej trzy łyżki tego produktu do wody i umyj panele. Parkiet będzie lśnić!

Panele podłogowe mogą być piękne, o ile tylko są czyste. Powstające smugi nie dość, że psują ich estetykę, to jeszcze mogą negatywnie wpływać na ich stan. Nie trzeba sięgać po drogie specyfiki, bo istnieją domowe sposoby, dzięki którym podłoga będzie lśnić.

Pięknie lśniąca podłoga bez smug to marzenie wielu pań domu. Prawidłowa pielęgnacja paneli dla niektórych bywa sporym problemem, jednak istnieją sposoby, które mogą go rozwiązać. Oprócz regularnego mycia parkietu pomocne będą produkty, które wielu z nas ma już w swoim domu. Te metody są tanie, proste, ekologiczne i warte wypróbowania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Śliskie podłogi? Zobacz, co zrobić aby twoje dziecko mogło bezpiecznie biegać po domu

Jak czyścić panele, żeby nie było smug? Nie zapomnij o kilku ważnych zasadach

Istotne podczas mycia paneli jest to, by powierzchnia była wcześniej dokładnie odkurzona. W tym celu należy stosować specjalne końcówki, które nie powinny przyczyniać się do rysowania parkietu. Pozbycie się włosów, piasku i innych zabrudzeń z całą pewnością przyspieszy czyszczenie. Nie należy zapominać o dokładnym wyciskaniu mopa. Duża ilość wody i detergentu sprzyja powstawaniu piany, a przez to tworzą się nieprzyjemne dla oka smugi. Nigdy nie powinno się używać detergentu bezpośrednio na podłogę, co może ją uszkodzić. Panele warto myć wzdłuż łączeń. Mycie ich w poprzek również może być przyczyną zacieków. 

Czym myć panele podłogowe? Domowe sposoby, dzięki którym nie powstaną zacieki

Przygotowanie płynu do mycia podłóg domowym sposobem nie jest trudne. Wystarczy połączyć ze sobą 5 litrów wody, 3 łyżki octu i kilka kropli wybranego olejku eterycznego. Olejek ma za zadanie zniwelowanie niezbyt przyjemnego zapachu octu. Mycie paneli takim specyfikiem likwiduje smugi i sprawia, że błyszczą. Domowy płyn można też zrobić, łącząc ze sobą 2 szklanki wody, łyżkę octu i 2 łyżki oliwy z oliwek. 

Więcej o: