Twoje skarpetki znikają w praniu? Oto prosty trik, dzięki któremu więcej ich nie zgubisz

Skarpetki, które magicznym sposobem znikają w trakcie prania to częsty problem dotykający wielu z nas. Nie wiadomo skąd i kiedy, nagle w pralce znajdujemy tylko jedną z pary. Jak temu zapobiec? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzieki którym obie skarpety zawsze pozostaną razem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Powodów, przez które skarpetki giną w trakcie prania, jest kilka. Na szczęście znamy kilka banalnych trików, dzięki którym już nigdy nie napotkasz na tę nieprzyjemną sytuację. Oto parę z nich

Zobacz wideo Śliskie podłogi? Zobacz, co zrobić aby twoje dziecko mogło bezpiecznie biegać po domu

Gdzie giną skarpetki? Ich zniknięciu winna jest sama pralka

Jednymi z najczęstszych przyczyn gubienia się skarpetek są same pralki. Podczas ruchu obrotowego bębna maszyny, tzw. kołnierz, czyli uszczelka odpowiedzialna za uszczelnienie drzwiczek urządzenia, może się odkształcić lub po prostu zużyć. Jeśli podczas prania któraś ze skarpetek znajdzie się blisko nieszczelnej gumy, to bardzo możliwe, że zostanie wciągnięta pod nią. Po zakończeniu programu uszczelki zwykle wracają na swoje miejsce, przez co praktycznie nie widać, czy pralka "zjadła" kilka z mniejszych części ubioru. Oprócz skarpet, pod kołnierz często wpadają majtki, czy krawaty.

 

Najprostszym sposobem na odzyskanie elementów swojej garderoby jest zwykłe odgięcie uszczelki i sprawdzenie, czy żadna ze skarpetek nie jest widoczna. Jeśli nie, wymontuj grzałkę i poszukaj ich w powstałym w ten sposób otworze. Ostatnie miejsca, w których możesz znaleźć drobne ubrania to filtr i rura spustowa. Jeśli nie czujesz się na tyle pewnie, aby samemu rozmontować te elementy urządzenia, zadzwoń po fachowca. 

Jak nie zgubić skarpetek w praniu? Przydadzą ci się agrafki i klipy biurowe

Jak zapobiec "pożarciu" skarpetek przez pralkę? Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco prosta. Wystarczy, że sięgniesz po agrafkę lub klip biurowy. Zepnij pary razem jeszcze na długo przed praniem i wrzuć je do kosza na brudną bieliznę. W ten sposób nie rozdzielą się aż do momentu wrzucenia do pralki. Zanim to jednak zrobisz, zdejmij z nich spinacze, po czym włóż je do woreczka na pranie. To najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie się przed wciągnięciem skarpet przez nieszczelny kołnierz. 

Więcej o: