W zmywarce można myć nie tylko naczynia. Te propozycje są zaskakujące!

Zmywarka to jeden z najpraktyczniejszych urządzeń domowych, bez którego wiele osób nie może sobie wyobrazić już życia. Dzięki niej można uniknąć ręcznego mycia naczyń, które zabiera sporo czasu. Okazuje się, że sprzęt nadaje się też do czyszczenia innych przedmiotów, o czym niewielu ludzi wie.

Zakup zmywarki to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu, bo naczynia myją się same — wystarczy włożyć je do środka, dodać odpowiedni preparat i włączyć program. Nie można przy tym zapominać o regularnej, odpowiedniej pielęgnacji urządzenia, by mogło służyć jak najdłużej. Okazuje się, że nie tylko naczynia można myć w zmywarce. Wysoka temperatura likwiduje szkodliwe bakterie, dlatego urządzenie może sprawdzić się też w myciu innych przedmiotów codziennego użytku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Co można myć w zmywarce? Okazuje się, że nie tylko naczynia

Zmywarka dobrze poradzi sobie z umyciem różnych akcesoriów, które można znaleźć w kuchni:

  • gumowe rękawice,
  • części do różnych urządzeń wykonane z silikonu,
  • gąbki,
  • ręczniki wielokrotnego użytku,
  • filtry,
  • półki z lodówki,
  • talerz z mikrofalówki.

Co można włożyć do zmywarki? O tym niewiele osób wie!

W zmywarce można umyć niektóre sprzęty i akcesoria, za pomocą których grillujemy. Są to łopatka i szczypce, a także kratka grillowa, na której zazwyczaj osiada ogromna ilość tłuszczu. Urządzenie poradzi sobie też z zabawkami z tworzyw sztucznych, jednak wtedy należy zrezygnować z detergentów o silnym działaniu. To też dobry sposób na umycie akcesoriów łazienkowych, takich jak kubek na szczoteczki, mydelniczki czy pojemniki z pralki.

Czy wszystko można myć w zmywarce? Tego lepiej nie próbuj

Możliwość umycia wszystkiego w zmywarce byłaby piękna, ale na ten moment nie jest możliwa. Z tego względu dobrze zrezygnować z wkładania do niej rzeczy zrobionych ręcznie, posiadających drewniane elementy, noży kuchennych (efektem mycia w zmywarce jest tępienie ostrzy), srebrnych sztućców (tracą blask), i patelni. Najlepiej sprawdzić, czy dane naczynie nadaje się do mycia w zmywarce. Jeśli tak, to pod spodem powinno posiadać odpowiednie oznaczenia.

Więcej o: