Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Zapomnij o żmudnym szorowaniu przypalonego tłuszczu!

Szorowanie przypaleń w piekarniku zazwyczaj jest trudne i czasochłonne. Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Zastosowanie kapsułki może być świetnym sposobem na pozbycie się zabrudzeń bez zbędnego wysiłku i straty czasu, który dzięki temu będzie można poświęcić na ciekawsze zajęcia.

Sprzątanie sprzętów kuchennych może być proste i przyjemne, o ile używa się w tym celu preparatów, które świetnie radzą sobie z zabrudzeniami bez potrzeby ich mozolnego szorowania. Okazuje się, że można skutecznie wyczyścić piekarnik za pomocą tabletki do zmywarki! To prosty i tani sposób na usunięcie tłuszczu bez zbędnego wysiłku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Banalny trik, którego efekt zaskakuje

Ten sposób jest bardzo prosty i nie wymaga szorowania. Oto co należy zrobić:

  1. Wyciągnij z piekarnika wszystkie blachy i zbędne elementy.
  2. Ustaw grzanie piekarnika na 100 stopni Celsjusza z funkcją termoobiegu, jeśli twoje urządzenie takie posiada.
  3. Do blaszki lub naczynia żaroodpornego wlej wodę do połowy wysokości naczynia i włóż do środka tabletkę.
  4. Gdy piekarnik się nagrzeje, włóż blachę do środka nie zapominając o zamknięciu drzwiczek. Para wodna w połączeniu z detergentem rozejdzie się po wnętrzu urządzenia, zmiękczając przypalenia, brud i tłuszcz.
  5. Czyszczenie powinno potrwać około 2 godzin. Po tym czasie, gdy urządzenie ostygnie, przetrzyj wnętrze nasączoną w roztworze miękką ściereczką z mikrofibry i usuń pozostałości zabrudzeń.

Do czego można użyć tabletki do zmywarki? Możliwości jest więcej, niż przypuszczasz!

Tabletka do zmywarki posiada silne środki czyszczące, dlatego może sprawdzić się też podczas mycia innych urządzeń i powierzchni. Roztwór wody i kapsułki to dobry preparat, dzięki któremu można umyć podłogę bez pozostawiania smug, wyczyścić pralkę czy toaletę. Ciekawą propozycją jest też konserwacja mebli ogrodowych. W tym celu wystarczy rozpuścić tabletkę w gorącej wodzie i przy pomocy gąbki je umyć.

Więcej o: