Zwykle dodajesz ją do herbaty, tym razem wrzuć do toalety. Niezawodny sposób na pozbycie się zacieków

Jak usunąć zacieki z toalety? W tym celu najczęściej sięgamy po sprawdzone i drogie chemikalia. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że ten popularny dodatek do herbaty to prawdziwy pogromca zabrudzeń łazience. Wykorzystaj go i zaoszczędź czas oraz pieniądze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zacieki w toalecie to problem, który często można spotkać w łazienkach. Regularne usuwanie kamienia i innych osadów nie wymaga użycia silnych detergentów. Jak pozbyć się nieprzyjemnego nalotu bez drogiej chemii? Możesz to zrobić, używając... cytryny!

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak usunąć zacieki z toalety? Sięgnij po ocet i sok z cytryny

Z tej metody korzystały już nasze babcie! Kiedy na sklepowych półkach nie było niczego poza octem, do sprzątania toalety należało korzystać ze sprawdzonych domowych sposobów. Jednym z nich jest mieszanka kwasu i soku z cytryny. Połączenie tych składników nie tylko usunie osadzający się na muszli kamień, ale także ją zdezynfekuje i przywróci dawny nieskazitelnie biały kolor. Wystarczy, że wymieszasz ze sobą pół szklanki octu z sokiem z jednego owocu. Tak przygotowanym specyfikiem nasącz szmatkę i dokładnie wyczyść nią porcelanę. Pozwól środkowi działać przez około 15 minut. Na sam koniec obficie obmyj toaletę wodą.  

Zamiast octu skorzystaj z sody oczyszczonej. W połączeniu z kwaskiem cytrynowym szybko usunie zacieki

Kolejnym sprawdzonym sposobem na zacieki w muszli klozetowej jest trik wykorzystujący sodę oczyszczoną oraz kwasek cytrynowy. Wsyp do toalety pół szklanki obu substancji i dokładnie je wymieszaj. Po powstaniu piany poczekaj 30 minut, a następnie wyczyść zabrudzoną powierzchnię szczotką. Co jakiś czas nabieraj na nią powstały w wodzie środek. Na sam koniec spuść wodę. Kamień i inne osady powinny zniknąć na długi czas. Pamiętaj jednak, aby regularnie czyścić muszlę klozetową. Zbyt rzadkie sprzątanie toalety może przyspieszyć osadzanie się nalotu, co może wiązać się z sięgnięciem po silne chemikalia.

Więcej o: