Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Ten banalny trik za grosze pozbędzie się problemu na długo

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? To pytanie zadaje sobie co jakiś czas praktycznie każdy, kto ma ją w domu. Czyszczenie bywa męczące i czasochłonne, a zabrudzenia powstają tak często, że trzeba to robić regularnie. Z pomocą mogą przyjść produkty, które masz już w domu.

Zapewne wiele osób, które mają w domu kabinę prysznicową, wie, że jej dokładne doczyszczenie to nie lada wyzwanie. Woda, która osiada na jej powierzchni, bardzo szybko przeistacza się w nieestetyczny kamienisty osad, który po zaschnięciu jest trudny do usunięcia. Często nie pomagają nawet specjalnie przeznaczone do tego chemiczne specyfiki. Na szczęście istnieją domowe produkty, które mogą pomóc rozwiązać ten problem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Sprawdź, jak zadziała ten płyn

Skuteczny w walce z kamieniem osiadającym we wnętrzu kabiny prysznicowej może być jeden z najchętniej wykorzystywanych domowych produktów czyszczących, czyli ocet. Chcąc otrzymać lepszy efekt, można go najpierw nieco podgrzać. Wystarczy połączyć produkt z wodą w proporcji 1:1, przelać powstałą miksturę do odpowiedniego dozownika i spryskać kabinę. Po 15 minutach należy spłukać ją wodą i wytrzeć do sucha.

Czym umyć kabinę prysznicową, aby nie było smug? Wykorzystaj ten produkt 

Dla niektórych osób zapach octu jest drażniący, dlatego można, zamiast niego, wykorzystać kwasek cytrynowy, który nie pozostawi nieprzyjemnego aromatu. Należy pamiętać, by nie czyścić nim elementów wykonanych z marmuru, ponieważ mogą się odbarwić. Wystarczy wymieszać dwie łyżki produktu w szklance wody, przelać do dozownika i spryskać kabinę. 

Czym najlepiej umyć szyby w kabinie prysznicowej? O tej zasadzie lepiej nie zapominać

Nabłyszczające właściwości płynu do naczyń mogą świetnie sprawdzić się podczas czyszczenia kabiny prysznicowej. Jedyne co należy zrobić, to umyć wybrane elementy gąbką lub szmatką zamoczoną w płynie, zmyć produkt wodą i wytrzeć kabinę do sucha. Chcąc uniknąć częstego powstawania smug, należy pamiętać, żeby po każdym użyciu wycierać wszystkie mokre elementy. 

Więcej o: