Czysta i pachnąca pralka za niecałe 2 zł? To możliwe! Znamy na to niezawodny sposób

Za 2 zł możemy kupić ulubionego batona, butelkę wody, ale jak się okazuje również produkt, dzięki któremu pralka zalśni czystością. Co więcej, nie tylko usunie on zabrudzenia, ale także pozbędzie się kamienia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kamień osadzający się na pralce może spowodować jej trwałe uszkodzenie. Za zniszczenie pralki mogą być także odpowiedzialne nierozpuszczalne detergenty. Jak poradzić sobie z tymi substancjami? Wystarczy sięgnąć po sprawdzony produkt za niecałe 2 zł. 

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Chcesz dokładnie wyczyścić pralkę? Sięgnij po tabletkę do zmywarki

Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się osadu z pralki jest użycie tabletki do zmywarki. To także bardzo tani trik - 10 tabletek można kupić zaledwie za 8 złotych. Rozwiązanie z detergentem w kostce jest banalnie proste. Wystarczy, że wrzucisz do pustego bębna dwie tabletki, po czym zamkniesz drzwiczki i nastawisz program. Pamiętaj, żeby pranie trwało co najmniej 2 godziny. Tylko w taki sposób pozwolisz środkowi na dostanie się do największych zabrudzeń. 

Dbaj regularnie o stan swojej pralki. O jakich elementach musisz pamiętać?

Jeśli chcemy, aby pralka służyła nam jak najdłużej, to najważniejsze jest regularne czyszczenie jej elementów. Oczywiście nie musisz tego robić codziennie, jednak dobrze jest zajrzeć do urządzenia raz na tydzień, lub dwa. Kontrole tego typu składają się zwykle z kilku banalnych czynności, które w krótkim czasie mogą wyraźnie poprawić stan pralki. Co zatem robić, aby zadbać o żywotność urządzenia?

  • regularnie czyść filtr pralki
  • sprzątaj pod uszczelką, tzw. kołnierz
  • usunięcie resztek detergentów z szuflady na środki czystości do prania
  • wyczyszczenie komory, w której znajduje się szuflada na środki
Więcej o: