Jak dbać o paprocie w domu? Podlewaj je tym specyfikiem za 2 zł, a urosną bujne i zdrowe

Jak dbać o paprocie w domu? Każdy posiadacz tych roślin chce, aby rosły zdrowo, bujnie i mogły zachwycać odwiedzających swoimi zadbanymi liśćmi. Na szczęście nie są one wymagające i trudne w uprawie. Dzięki kilku domowym sposobom można pielęgnować je tak, by nie więdły.

Paprocie to piękne rośliny, na których uprawę w domu decyduje się coraz więcej osób. Potrzeby rośliny z każdym sezonem nieco się zmieniają, dlatego dobrze wiedzieć, jak pielęgnować ją w nadchodzące jesień i zimę. Oto, na co należy zwrócić uwagę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Jak dbać o paprocie w domu? Zwróć uwagę na bliskość źródeł ciepła

Paprocie mają właściwości cenne dla ludzkiego zdrowia, ponieważ działają jak naturalny filtr powietrza i nawilżacz. Z tego względu warto trzymać je w sypialni. Bardzo istotna jest dla nich temperatura powietrza. Należy uważać, by rośliny nie przebywały w pobliżu grzejników czy innych źródeł ciepła, ponieważ ich liście mogą łatwo ulec poparzeniu.

Paprocie są wodolubne, dlatego warto zadbać, by zawsze miały wilgotne (ale nie mokre) podłoże. Ze względu na wysokie temperatury są podatne na przesuszenie, dlatego w ciepłe dni należy podlewać je częściej i dodatkowo zwilżać ich liście. Jesienią i zimą potrzebują mniej wody niż wiosną i latem.

Jak odżywić paprocie? Przygotuj specjalny napar

Jednym z najlepszych i najprostszych sposobów pielęgnacji tych roślin jest karmienie ich nawozem z herbaty. W tym celu jej rodzaj nie ma większego znaczenia — może być czarna, ale też ziołowa. Dobrze sprawdzi się pokrzywa, szałwia, rumianek lub skrzyp polny. Wystarczy zaparzyć napój i pozostawić go do ostygnięcia. Podlewanie raz w miesiącu takim specyfikiem powinno odkazić glebę i odżywić paproć. Można też co jakiś czas spryskiwać jej liście.

Więcej o: