Tylko 3 zł. Tyle kosztuje domowa kuracja wzmacniająca włosy. Efekt? Jak po mezoterapii za 300 zł

Osłabione i wypadające włosy to problem, z którym boryka się wiele osób zwłaszcza jesienią. Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy iść do apteki i kupić ten preparat za 3 zł. Szybko pobudzi cebulki włosów do wzrostu.

Każda kobieta marzy o pięknych, gęstych, zdrowych włosach. Jeśli wypadają w dużych ilościach, warto znaleźć sposób na pokonanie tego problemu. Nie zawsze drogie specyfiki i terapie są skuteczne i może okazać się, że niezbędny produkt jest w zasięgu ręki. Mowa tu o kroplach żołądkowych, które mogą mieć szerokie zastosowanie — nie tylko jako pomoc w bólu brzucha.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Do czego można wykorzystać krople żołądkowe? Wypróbuj je w pielęgnacji włosów

Krople zawierają wiele ziół i witamin, dlatego mogą sprawdzić się dobrze jako wcierka na włosy. Zawierają miętę pieprzową, dziurawiec i rumianek. Dzięki tym składnikom włosy staną się gęstsze, nie będą wypadać w tak dużej ilości i zmniejszy się ich skłonność do rozdwajania. Należy pamiętać, by produkt stosować regularnie, na przykład raz w tygodniu — tylko takie działanie przyniesie długotrwałe efekty.

Krople żołądkowe na włosy. Jak stosować wcierkę?

Produkt nie ma przyjemnego zapachu, dlatego by przygotować wcierkę, najlepiej połączyć go z wodą w proporcji 1:1. Powstałą miksturę można przelać do przygotowanej wcześniej buteleczki, którą należy wstrząsnąć. Po nałożeniu wcierki na skórę głowy (palcami, płatkami kosmetycznymi, wacikami lub po spryskaniu dozownikiem) warto ją wmasować i odczekać około 1 godzinę. Po tym czasie wystarczy umyć włosy szamponem.

Uważaj na zioła — niektóre z nich mogą uczulać

Krople żołądkowe zawierają wiele ziół, dlatego przed ich zastosowaniem na włosy i warto sprawdzić, czy nie jest się uczulonym na któryś ze składników. W tym celu należy nałożyć krople na skórę i odczekać 24 godziny. Jeśli dojdzie do zmian tj. plamy, zaczerwienienia czy swędzenie, należy zaprzestać stosowania specyfiku.

Więcej o: