Pochłaniacz wilgoci do domu za 4 zł? Połóż to na parapecie, a problem szybko zniknie

Złe wietrzenie pomieszczeń i niesprawna wentylacja to przyczyny powstawania wilgoci w domu, a to przyja rozwojowi pleśni i grzybów. Zdradzamy zatem jak samodzielnie zrobić pochłaniacz wilgoci do domu, który pomoże uporać się z tym problemem.

Zawilgocenie mieszkania szkodzi samopoczuciu i zdrowiu. Powstawanie pleśni i grzybów sprzyja rozwojowi alergii, a nawet poważniejszym chorobom. Przyczynia się do tego brak regularnego wietrzenia, odpowiedniego ogrzewania budynku i zła wentylacja. Na szczęście domowym sposobem można wykonać pochłaniacz wilgoci, który poprawi komfort i jakość powietrza. Takie produkty nie muszą być drogie, a w dodatku są łatwe do zrobienia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co ma większą objętość? Lód czy woda?

Jak zrobić pochłaniacz wilgoci w domu? Wykorzystaj sól kuchenną lub ryż

Wykorzystanie soli to jeden z najprostszych sposobów na pozbycie się wilgoci. Wystarczy zawinąć ją w gazę i umieścić tam, gdzie zauważymy problem. Po jakimś czasie produkt się rozpuści — to znak, by powtórzyć proces. Inną metodą jest użycie ryżu, który zyskał rozgłos jako skuteczny produkt do ratowania zamoczonych telefonów komórkowych. Należy wsypać go do pojemniczka i postawić w odpowiednich miejscach, aby pochłaniał wilgoć. Można też włożyć go do starej pończochy lub woreczka i powiesić, lub położyć na parapecie.

Jak prać pościel? Jak często prać pościel? Zadbaj o zdrowie i zapobiegaj pajęczakom

Co dobrze wchłania wilgoć? Wypróbuj te kwiaty

Okazuje się, że niektóre rośliny mogą pochłaniać wilgoć. W tym celu warto zdecydować się na domową uprawę którejś z nich — paproci, róży jerychońskiej czy skrzydłokwiatu. Należy też często wietrzyć i ogrzewać pomieszczenia, a jeśli to możliwe, starać się nie zasłaniać rolet czy zasłon, by wystawić mieszkanie na działanie promieni słonecznych. Pranie suszone w domu również przyczynia się powstawaniu wilgoci, dlatego dobrze wystawiać je na dwór lub do pomieszczeń ze sprawną wentylacją.

Umieść ziemniaki w zmywarce i podziwiaj efekt. Zaoszczędzisz swój czas i energie Co można włożyć do zmywarki? Umyje nie tylko naczynia

Więcej o: