Wybielanie zębów w domu za 5 zł. Efekt? Niczym po kuracji za 500 zł! Wystarczą dwa popularne produkty

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie niejednego z nas. Niestety, zabiegi wybielające potrafią być naprawdę kosztowne. Na szczęście istnieje sprawdzony sposób, dzięki któremu nie tylko usuniesz przebarwienia i przywrócisz kolor zębów, ale także zapłacisz zdecydowanie mniej. Potrzebne składniki masz w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na wybielanie zębów stają się coraz bardziej popularne. Jeden z nich kosztuje zaledwie 5 złotych, a działa równie skutecznie co profesjonalny zabieg. Jak przygotować pastę, która przywróci dawny blask uśmiechu? Znamy odpowiedź.

Zobacz wideo Nieświeży oddech. Co może być jego przyczyną [NaZdrowie]

Masz problem z przebarwionymi zębami? Oto najczęstsze powody zmian w ich kolorze

Aby zadbać o naturalny biały kolor uzębienia, należy zwrócić szczególną uwagę na to, co jemy i pijemy. Niektóre produkty mogą wpłynąć w dużym stopniu wpłynąć na pojawienie się przebarwień. Najbardziej szkodliwe dla zdrowia zębów są oczywiście słodycze, takie jak cukierki, czy czekoladki. Produkty zawierające cukry proste (m.in. słodzone napoje i wypieki) także mają negatywny wpływ na nasz uśmiech. Dbając o kolor uzębienia, należy także unikać jedzenia, które powoduje odkładanie się przebarwień na szkliwie. Są to np. kawa, zwłaszcza czarna, oraz herbaty. Dobrze jest także ograniczyć zabarwione napoje takie jak czerwone wino i ciemne soki.

Domowy sposób na wybielanie zębów. Przygotuj prostą pastę za 5 złotych

Jeden z najlepszych trików na domowe wybielanie zębów wykorzystuje jedynie dwa składniki - wodę utlenioną i sodę oczyszczoną. Mieszając obie substancje, uzyskamy pastę, która nie tylko usunie przebarwienia ze szkliwa, ale także rozjaśni kolor uśmiechu. Jak ją przygotować? Wymieszaj dwie łyżeczki nadtlenku wodoru z sodą oczyszczoną. Dosypuj proszku do momentu uzyskania środka o konsystencji gęstej pasty.

Nałóż środek na szczoteczkę i dokładnie myj zęby przez około minutę. Następnie przepłucz usta i przemywaj uzębienie czystą wodą przez następnie dwie minuty. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zbyt długie działanie wody utlenionej może pozostawić białe plamy na szkliwie. Wykorzystuj ten sposób nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

Więcej o: