Poznaj sekret idealnej skóry. Już kilka kropel tego produktu zadziała na twarz jak lifting

Perfekcyjna cera i jędrna skóra to coraz częściej zasługa naturalnych produktów. Jak się okazuje, jeden z najlepszych kosmetyków do pielęgnacji najczęściej używany jest podczas gotowania. Zaledwie kilka kropel tego produktu sprawi, że skóra będzie wyglądała jak po liftingu!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na pielęgnacje skóry mogą być skuteczniejsze niż kosztowne zabiegi. Do jednego z nich wykorzystasz produkt, z którego najczęściej korzystasz w kuchni. Kilka kropel wmasowanych w twarz da efekt podobny do liftingu.

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Domowy sposób na odmłodzoną skórę. Wykorzystaj oliwę z oliwek

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że oliwa z oliwek to jeden z najlepszych domowych kosmetyków do pielęgnacji skóry. Większość z nas ma ją w swojej kuchni, jednak korzysta z niej wyłącznie do gotowania. Jak się okazuje, substancja ma świetne właściwości nawilżające. Co więcej, oliwa z oliwek jest bogata w witaminy takie jak A, D, K oraz E, które są dobre dla zdrowia cery. Tłusty płyn jest także przeciwutleniaczem. Oznacza to, że w dużym stopniu zapobiega, a nawet cofa efekty uszkodzeń spowodowanych działaniem promieni słonecznych. W połączeniu z mydełkiem do twarzy oliwa dobrze sprawdzi się również w problemach z trądzikiem i przesuszoną skórą. 

Jak używać oliwy z oliwek do pielęgnacji skóry? Ten sposób jest banalnie prosty

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że wiele kosmetyków nawilżających skórę ma w swoim składzie oliwę z oliwek. Substancję można także używać bez innych dodatków. Kilka kropel produktu nałożonych bezpośrednio na suchą cerę pomoże ci pozbyć się tego problemu. Po prostu natrzyj problematyczne miejsce tłustym płynem, a następnie zbierz jego nadmiar papierowym ręcznikiem, gąbką lub ściereczką. Oliwa z oliwek sprawdzi się także podczas kuracji skóry uszkodzonej przez promienie słoneczne. 

Więcej o: