Ten popularny produkt służy nie tylko do smażenia. Wyczyść nim zlew, a efekt na pewno cię zaskoczy

Regularne czyszczenie zlewu może zapobiec osadzaniu się na nim kamienia, jednak popularne detergenty potrafią być kosztowne. Jak szybko wysprzątać ten sprzęt i nie przepłacać? Odpowiedź jest banalnie prosta. Wystarczy, że użyjesz produktu, którego na co dzień wykorzystujesz podczas smażenia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Regularne sprzątanie zlewu powinno wejść w nawyk każdemu z nas. Bez dwóch zdań jest to jeden z najczęściej używanych sprzętów całej kuchni. Z tego powodu, kamień i inne zabrudzenia o wiele szybciej osadzają się na jego powierzchni. Jak się ich pozbyć? Sięgnij po produkt, którego zwykle używasz w kuchni. 

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Umyj zlew olejem. Efekt na pewno cię zaskoczy

Zamiast przepłacać za drogie detergenty, chwyć za zwykły olej. Tłusty płyn można wykorzystać nie tylko do smażenia potraw. Dzięki jego właściwościom nie tylko pozbędziesz się nieestetycznych zabrudzeń, ale także sprawisz, że zlew będzie wyglądał jak nowy. Rodzaj oleju nie gra roli. Zarówno słonecznikowy, jak i rzepakowy czy kokosowy tłuszcz szybko usunie osadzające się resztki żywności i inne naloty. 

Wystarczy, że nałożysz substancje na papierowy ręcznik lub szmatkę i dokładnie przeczyścisz nią zlew. Nie dość, że nadasz mu blasku, to w dodatku odnowisz jego wygląd. Olej ma świetne właściwości konserwujące, dzięki którym będziesz cieszyć się lśniącym zlewem na długo po jego wymyciu.  

Inne skuteczne sposoby na czysty zlew. Te dwa składniki pozbędą się większości zabrudzeń

Domowe sposoby na czyszczenie zlewu są banalnie proste. Do szczególnie trudnych zabrudzeń warto użyć sposobu wykorzystującego dwa składniki — ocet i sodę oczyszczoną. Obie substancje sprawdzają się świetnie w walce z trudnymi zabrudzeniami. Natrzyj zlew octem, a następnie posyp go sodą. Po powstaniu piany wyczyść nią baterię i umywalkę. Powtarzaj tę czynność raz na tydzień, a zlew będzie błyszczał czystością. 

Więcej o: