Natrzyj ramy okienne octem. Ten banalny trik pozwoli ci uwolnić się od uciążliwego problemu

Ocet to kluczowy składnik wielu domowych trików. Oprócz swojego zastosowania w kuchni kwas sprawdza się także podczas sprzątania, odkażania, a także walki z niechcianymi szkodnikami. Dokładnie spryskaj nim ramy okienne, a pozbędziesz się uciążliwego problemu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Komary to zdecydowanie jedne z najmniej lubianych owadów na świecie. Zwykle pojawiają się nad zbiornikami wodnymi, jednak nie rzadko stają się prawdziwym utrapieniem także w dużych miastach. Jak pozbyć się ich z mieszkania? Z pomocą przychodzi banalny trik z octem. 

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Spryskaj ramy okien octem. Skuteczny sposób na pozbycie się owadów

Latem, a także wczesną jesienią chyba każdy z nas lubi wpuścić do mieszkania trochę orzeźwiającego wieczornego powietrza. Niestety, najczęściej z jego podmuchem do domu wlatują także komary oraz inne owady. Jak temu zapobiec? Wystarczy, że spryskasz ramy okienne zwykłym octem. Wymieszaj kwas z wodą w proporcjach 50/50, a następnie przelej środek do butelki z rozpylaczem. Dokładnie spryskaj okna, nie zapominając przy tym o zewnętrznej stronie. Komary, muchy, ćmy, czy pająki będą od teraz omijać twój dom szerokim łukiem.

Te produkty to prawdziwe odstraszacze owadów! Czego można użyć zamiast octu?

Jeśli nie lubisz intensywnego zapachu octu lub akurat nie masz go pod ręką, sięgnij po inne sprawdzone straszaki na owady. Jednym z nich jest cebula. Komary i inne insekty nie lubią jej aromatu. Wystarczy więc, że przetniesz warzywa na pół, po czym ułożysz je w kilku newralgicznych punktach mieszkania. Są to np. okna i drzwi wejściowe. W podobny sposób kożna wykorzystać czosnek. Kilka ząbków warzywa pokój w plasterki i zostaw na parapecie. 

Zamiast układać warzywa w różnych częściach domu, można także przygotować napar na bazie goździków. Owady wręcz nie cierpią zapachu tych pąków kwiatowych! Na każde 100 ml wody wsyp jedną łyżkę przyprawy i gotuj przez pięć minut. Już samo przygotowanie środka powinno skutecznie przepłoszyć komary i inne insekty. Po ostygnięciu mieszaniny przelej ją do butelki z atomizerem. Pamiętaj jednak aby użyć sitka. Spryskaj nią newralgiczne miejsca domu, a owady nie pojawią się w nim przez długi czas. 

Więcej o: