Wrzuć do ciepłej wody i umyj podłogę. Ten prosty trik wystarczy, aby lśniła jak nowa

Tabletki do zmywarki standardowo wykorzystywane są do mycia talerzy, ale świetnie mogą sprawdzić się też jako produkt do mycia podłóg. Takie zastosowanie zaskakuje, jednak dzięki niemu podłoga zalśni czystością bez konieczności zakupu drogich specyfików. Sprawdź, jak to działa!

Masz w domu tabletki do zmywarki, ale ich nie używasz? Na szczęście możesz wykorzystać je w inny sposób. Mycie podłogi kapsułkami robi się coraz bardziej popularne, bo przynosi oczekiwane efekty. Ich skład sprawia, że rozpuszczają tłuszcz i resztki jedzenia, ale też zmiękczają wodę i nabłyszczają. Dzięki temu są świetnym środkiem do czyszczenia różnych powierzchni, dlatego nadają się nie tylko do czyszczenia talerzy, tak jak to początkowo założyli ich producenci. Z nimi szybko zapomnisz o czasochłonnym i żmudnym szorowaniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Śliskie podłogi? Zobacz, co zrobić aby twoje dziecko mogło bezpiecznie biegać po domu

Czy tabletką do zmywarki można myć podłogę? Wypróbuj ten ciekawy sposób

Wiele płynów do mycia podłóg pieni się, dlatego często pozostawiają nieestetyczne smugi, lub zwyczajnie nie radzą sobie z wyczyszczeniem parkietu. W celu pozbycia się zabrudzeń na podłodze tabletką do zmywarki wystarczy w około 3,5 l ciepłej wody rozpuścić 1 lub 2 kapsułki. Następnie można przejść do czyszczenia wybranego miejsca. Świetnie sprawdzi się mop z końcówką z mikrofibry lub zwykła gąbka. Produkt może być stosowany punktowo, ale też i na całej powierzchni. Poradzi sobie z plamami od soku lub kredek, nabłyszczy i odświeży wygląd paneli.

Do czego można użyć tabletki do zmywarki? Okazuje się, że ma szereg różnych zastosowań

Dzięki swoim właściwościom tabletka do zmywarki może być stosowana do czyszczenia wielu różnych powierzchni:

  • Dodana do prania pomoże zafarbowanym ubraniom odzyskać ich dawny kolor
  • Usunie zabrudzenia z bębna pralki
  • Rozpuszczona w wodzie wyczyści lustra i inne szklane powierzchnie
  • Można umyć nią toaletę i piekarnik
Więcej o: