Wciągnij tę przyprawę odkurzaczem, a nie pożałujesz. Efekt jest zaskakujący

Każdy wie, jak ważne jest regularne sprzątanie mieszkania. Istotne jest również to, żeby zadbać o urządzenia i akcesoria, które nam to umożliwiają. Po kilkukrotnym użyciu może okazać się, że odkurzacz wydziela brzydkie zapachy. Na szczęście wystarczy użycie kilku produktów, by pozbyć się problemu.

Odkurzacze workowe mają zarówno wady, jak i zalety. Każdy posiadacz takiego urządzenia wie, że w pewnym momencie problem może stanowić brzydki zapach wydobywający się z toreb zamontowanych w środku odkurzacza. Ich częste zmienianie nie jest ekonomiczne i przyjazne środowisku, dlatego ludzie czekają z wymontowaniem ich, aż będą do końca wypełnione. Na szczęście są sposoby, które mogą pomóc w zamaskowaniu nieprzyjemnego smrodu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak pozbyć się smrodu z odkurzacza? Pomocne będą kuchenne produkty

W walce z zamaskowaniem nieprzyjemnej woni pomocne mogą być domowe odświeżacze powietrza w postaci produktów na co dzień wykorzystywanych w kuchni. Jednym z nich jest cynamon. Wystarczy umieścić jedną laskę tej przyprawy w worku lub komorze odkurzacza. Jeśli do dyspozycji mamy jedynie cynamon w proszku, można rozsypać go na podłodze i wciągnąć do urządzenia podczas sprzątania. Innym pomocnym produktem jest mielona kawa lub jej fusy, a także soda oczyszczona.

Regularne czyszczenie rury od odkurzacza może pomóc pozbyć się zapachów

Na brzydki zapach dochodzący z odkurzacza mogą wpływać brudne rury lub niewyczyszczona komora, w której umieszcza się worek. Zdarza się, że torba jest dziurawa, przez co wciągany brud i zanieczyszczenia wydostają się z niego i brudzą odkurzacz w środku. Jeśli znajdują się tam cząstki jedzenia, po kilku dniach na pewno zaczną gnić. Częste odkurzanie brudzi też rury, wąż i ssawkę, dlatego te elementy również należy co jakiś czas poddawać czyszczeniu i dezynfekcji. W tym celu wystarczy umyć je wodą z płynem do mycia naczyń i przed kolejnym użyciem dokładnie wysuszyć.

Więcej o: