Jak przyspieszyć metabolizm domowymi sposobami? Wprowadź do diety te produkty. Wspomagają odchudzanie

Jeśli walczysz z nadwagą lub chcesz pozbyć się kilku kilogramów zapewne szukasz sprawdzonego sposobu na szybszą przemianę materii. Pomocne mogą być metody wykorzystujące naturalne produkty, które polecane są już od wielu lat. Jak przyspieszyć metabolizm domowymi sposobami?

Każdy organizm ma nieco inny metabolizm. U niektórych jest szybszy, a u innych wolniejszy. Upływający czas odgrywa ogromną rolę w procesie przemiany materii, gdyż z wiekiem wszystko dzieje się coraz bardziej opieszale. Nie na wszystko można mieć wpływ, jednak proces chudnięcia dobrze wspomagać naturalnymi, zdrowymi pobudzaczami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Najlepsze źródła błonnika: naturalny sposób na sprawną przemianę materii

Co pobudza przemianę materii? Wprowadź do swojej diety te produkty

Proces chudnięcia wspomaga jedzenie awokado, które zawiera zdrowe tłuszcze. Dzięki nim składniki odżywcze lepiej się przyswajają, a metabolizm przyspiesza. Ponadto już zjedzenie niewielkiej ilości wpływa na uczucie sytości. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że 100 g awokado to około 170 kcal, a więc warto zachować umiar w jego spożywaniu. Olej polecamy zastąpić oliwą z oliwek, która jest odpowiedzialna za przemiany energetyczne i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Do codziennej diety zaleca się wprowadzić także jajka i grejpfruty. To produkty niskokaloryczne i sycące, po których zjedzeniu uczucie głodu zanika. Ich trawienie wymaga sporo czasu i zużycia energii, a to sprzyja spalaniu tłuszczu.

Jak naturalnie podkręcić metabolizm? Nie zapomnij o dużej dawce ruchu

Uprawianie sportu przyspiesza przemianę materii, dlatego ważne jest znalezienie czasu na wykonywanie zajęć ruchowych, które dotlenią organizm i wpłyną pozytywnie na układ krwionośny. Jeśli boisz się rozpocząć tę przygodę wykonując trudne ćwiczenia, dobrze sprawdzą się spacery, biegi lub joga. Warto stawiać sobie konkretne cele, na przykład wykonanie danej ilości kroków w ciągu dnia, co można mierzyć za pomocą specjalnych aplikacji.

Jak przyspieszyć metabolizm i schudnąć? Pij dużo wody!

Organizm dobrze funkcjonuje, jeśli codziennie dostarcza mu się około 3 l wody. Metabolizm podkręca dolanie soku z cytryny, ale też dodatek kurkumy lub imbiru. Taki napój warto pić rano, zanim na dobre rozpoczniemy dzień.

Więcej o: