Wsyp pół szklanki soli do zlewu. Zaoszczędzisz czas i pieniądze

Okazuje się, że w niektórych przypadkach można śmiało zrezygnować z zakupu drogich środków czyszczących, bo niektóre domowe sposoby przynoszą takie same efekty. Nie inaczej jest w przypadku soli wsypanej do zlewu. Jakie ma działanie i po co warto to robić?

Praktycznie każdy zna przykry problem, jakim są zatkane rury. Pozostawiane resztki jedzenia nie dość, że powodują nieprzyjemny zapach, to jeszcze sprawiają, że prędzej czy później zlew zaczyna wymagać gruntownego czyszczenia i odetkania. Najlepiej dbać o odpływ każdego dnia, jeśli jednak dojdzie do zaniedbania, z pomocą może przyjść pewien popularny kuchenny produkt. Jest tani i bezpieczny, a na dodatek sprawi, że zlew będzie czystszy. Warto wypróbować jego działanie, zanim sięgniemy po sklepowe detergenty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak odetkać zlew bez przepychaczki? Wykorzystaj pół szklanki soli

Dobrym sposobem na uratowanie zatkanego zlewu może okazać się zwykła sól kuchenna, którą na co dzień wykorzystujemy do doprawiania potraw. Jej działanie świetnie zastąpi niektóre detergenty, a na dodatek to metoda znana i polecana przez starsze pokolenia. Wystarczy wsypać pół szklanki produktu do odpływu, a następnie zalać go wrzącą wodą z czajnika (około 1 l). Mieszanka pomoże w udrożnieniu rur i usunięciu nieprzyjemnego zapachu. To dosyć delikatny sposób, dlatego warto stosować go też profilaktycznie, na przykład raz w tygodniu.

Jak wyczyścić odpływ w zlewie kuchennym? Jeśli sól nie pomaga, wypróbuj sodę oczyszczoną ocet

Jeśli sposób z solą i wrzątkiem nie zadziałał, warto wypróbować też inną, przyjazną środowisku metodę, którą jest połączenie soli i sody oczyszczonej w proporcji 1:1. Wystarczy wsypać mieszankę do odpływu i zalać ją octem, by usłyszeć charakterystyczny dźwięk oddziałujących na siebie składników. Po godzinie należy wlać do środka gorącą wodę celem oczyszczenia rur z tej mikstury. 

Więcej o: