Spryskaj buty lakierem do włosów i zobacz, co się stanie. Ta domowa metoda zaskakuje efektami

Lakier do włosów służy do utrwalania fryzury, jednak może mieć też inne zastosowania. Jeśli spryskasz nim wnętrze swoich butów, pozwoli to pozbyć się nieprzyjemnego problemu, który dotyka wiele osób po zakupie nowego obuwia. To też ciekawy sposób na jego pielęgnację.

Lakier do włosów ma wiele ciekawych zastosowań, które pomagają w codziennym życiu. Warto mieć go w domu, ponieważ to produkt, którego nie trzeba wykorzystywać tylko do podtrzymania nienagannego wyglądu fryzury. Świetnie poradzi sobie też z problemami, których doświadczają właściciele nowo zakupionego obuwia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie masz pomysłu, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 3 proste sposoby!

Czy można spryskać buty lakierem do włosów? Dzięki niemu stopy przestaną się ślizgać

Lakier do włosów zastosowany we wnętrzu butów, na przykład sandałów sprawi, że stopy przestaną się ślizgać. To świetne rozwiązanie problemu, który dotyka wielu ludzi zwłaszcza latem, gdy na zewnątrz jest bardzo ciepło i ciało szybko się poci.

Jak korzystać z lakieru do włosów? Spryskaj nimi buty, a przestaną farbować stopy

Jeśli nowe buty mają tendencję do farbowania stóp i skarpetek pozostawiając nieestetyczne dla oka plamy, lakier do włosów może być alternatywą dla droższego spreju do butów. Spryskanie nim obficie obuwia co jakiś czas i pozostawienie do wyschnięcia sprawi, że przestaną wydzielać kolor i powodować zabrudzenia. Ten produkt może również zastąpić impregnat do butów, bo tworzy na powierzchni ochronną powłokę.

Jakie zastosowanie ma lakier do włosów? Rozwiąże szereg problemów

Lakier do włosów można wykorzystać też w innych sytuacjach. Produkt jest dosyć uniwersalny, dlatego rozwiąże wiele problemów.

  1. Lakier pomaga usunąć z ubrań plamy po kosmetykach. Wystarczy przed włożeniem do pralki spryskać zabrudzone ciuchy.
  2. Rozpylenie go na kwiatach ciętych pozwala na dłużej zachować ich świeży wygląd.
  3. Produkt pomaga utwardzić ząbki poluzowanego zamka w kurtce.
  4. Spryskanie nim rajstop wzmacnia materiał, dzięki czemu na dłużej zachowają nieskazitelny wygląd bez powstawania "oczek".
Więcej o: