Wrzuć zapaloną zapałkę do toalety. Możesz sporo zaoszczędzić, a efekt z pewnością cię zaskoczy

Czy zastanawiało cię kiedyś, co może się stać, jeśli wrzucisz do toalety zapaloną zapałkę? Okazuje się, że to jeden z domowych, sprawdzonych sposobów, który pomaga rozwiązać uciążliwy problem. To również świetna alternatywa dla drogich, chemicznych środków.

Łazienka i toaleta to miejsca, o których czystość trzeba szczególnie i regularnie dbać. Namnażające się bakterie mogą źle wpływać na nasze zdrowie, dlatego przestrzeganie zasad higieny jest ważne. To właśnie stamtąd często dochodzą nieprzyjemne zapachy. Oprócz dokładnego czyszczenia pomocny może być pewien trik, do którego zastosowania potrzebna jest zwykła zapałka. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Zapal zapałkę i wrzuć do toalety. Efekt przerośnie oczekiwania

Trik z zapałką pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z toalety. W celu rozwiązania problemu należy najpierw upewnić się, czy w pomieszczeniu nie znajdują się żadne łatwopalne substancje. Jeśli chwilę wcześniej toaleta była czyszczona chemicznym środkiem, najlepiej wstrzymać się z zastosowaniem tego sposobu przez kilka dni. Jeśli chcesz pozbyć się brzydkich zapachów, wystarczy wziąć zapałkę, zapalić ją i wrzucić do wody w muszli klozetowej. Siarka, którą zawiera ten niewielki patyczek, rozejdzie się po toalecie, likwidując smród. Po kilku minutach należy założyć gumowe rękawiczki, wyciągnąć z muszli przedmiot i wyrzucić go do kosza na śmieci. Innym sposobem jest zdmuchnięcie zapałki bez uprzedniego wrzucania go do kibelka. Powstały dym zadziała podobnie, lecz nieco mniej efektownie.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu w toalecie? Zastosuj sodę oczyszczoną

Oprócz triku z zapałką jest jeszcze kilka innych domowych sposobów, które pomogą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety. Jednym z nich jest zastosowanie sody oczyszczonej. W tym celu należy wsypać do muszli 2-3 łyżki substancji, pozostawić na kilka godzin i spłukać wodą. Soda absorbuje zapachy, dlatego może dobrze sprawdzić się w łazience.

Więcej o: