Zalej go szklanką wody, a następnie wlej do doniczki. Ocalisz rośliny przed uciążliwymi szkodnikami

Zauważyłeś w domu małe owady? To nie muszą być muszki owocówki. Jeśli przebywają w okolicy roślin, mogą to być ziemiórki. Szkodniki w zaledwie kilka dni potrafią zainfekować kwiaty. Na szczęście możesz się ich pozbyć, korzystając z jednego produktu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Ziemiórki to szkodniki, które są bezlitosne dla domowych upraw. Temperatura panująca w mieszkaniach to idealne warunki dla ich rozwoju. Jak pozbyć się tych irytujących insektów? Skorzystaj ze sprawdzonego triku, używając jednego popularnego składnika wielu potraw. 

Jak rozpoznać ziemiórki? Ten szczegół ci to ułatwi

Ziemiórki są zdecydowanie mniejsze i smuklejsze od muszek owocówek. Co więcej, ich ciałka mają charakterystyczną czarną barwę. Kolejnym szczegółem, który pomoże ci je zidentyfikować, jest miejsce, w którym jest ich najwięcej. Muszki owocówki zwykle pojawiają się w kuchni lub w pobliżu artykułów spożywczych, zwłaszcza owoców i warzyw. Ziemiórki natomiast najczęściej przebywają blisko roślin. Ich larwy odżywiają się materią organiczną znajdującą się w korzeniach kwiatów i innych upraw. 

Ziemiórek nie można ignorować. Samica owada potrafi jednorazowo znieść ponad 100 jaj! Co więcej, dorosłe osobniki nie zatrzymają się na jednej roślinie. Szkodniki stale szukają kolejnych miejsc do rozmnażania. Młode sadzonki są szczególnie narażone na obumieranie spowodowane ich obecnością. W starszych roślinach można natomiast zauważyć przebarwienia, nadmierne schnięcie i zwiększoną wrażliwość na różne choroby. 

Jak pozbyć się ziemiórek? Skorzystaj z czosnku

Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się szkodników jest trik, wykorzystujący czosnek. To uwielbiane przez wielu szefów kuchni warzywo to naturalny odstraszacz owadów. Jego intensywny zapach jest nieznośny dla muszek i innych insektów. Wystarczy, że rozgnieciesz jedną główkę czosnku i zalejesz ją szklanką gorącej wody. Odczekaj, aż płyn ostygnie. Następnie rozcieńcz go litrem wody. Całość przelej do konewki i podlej rośliny. Rób to regularnie, jednak uważaj, aby nie przelać roślin. W ten sposób pozbędziesz się irytujących insektów na długo. 

Więcej o: