Nieznana funkcja deski sedesowej. Ułatwi szybko pozbyć się zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ich deska sedesowa może posiadać ukrytą funkcję. To właśnie dzięki niej o wiele szybciej pozbędziesz się zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc. Wystarczy, że skorzystasz z niej raz i nie będziesz chcieć wrócić do tradycyjnych metod czyszczenia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Większość standardowych modeli desek sedesowych ma ukrytą funkcję, o której wie naprawdę mało osób. Jeśli z niej skorzystasz, to z łatwością doczyścisz nawet najtrudniej dostępne miejsca. Jak sprawdzić, czy toaleta posiada tę opcję?

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Ukryta funkcja deski sedesowej. Sprawdź, czy możesz z niej skorzystać

Tradycyjne czyszczenie toalety może być dość problematyczne. Do niektórych zakamarków, w których gromadzi się brud, naprawdę ciężko się dostać. Długo nieczyszczone powierzchnie mogą powodować gromadzenie się osadu i zwiększenie ilości zarazków i bakterii. Jak je doczyścić? Wystarczy sprawdzić, czy deska sedesowa ma tę ukrytą funkcję. Wystarczy, że sprawdzisz zawiasy, na których zawieszona jest klapa. 

Jak skorzystać z nieznanej funkcji? Obejrzyj zawiasy deski

Aby skorzystać z ukrytej funkcji, sprawdź zawiasy, do których przytwierdzona jest deska. To właśnie w tym miejscu umieszczone są drobne gadżety ułatwiające sprzątanie toalety. Najczęściej są one ukryte pod różnego rodzaju nakrętkami lub zaślepkami. Otwórz deskę i sprawdź, które elementy możesz przesunąć, odkręcić lub zdjąć bez użycia siły. Jeśli ci się to uda, będziesz w stanie ściągnąć klapę i dokładnie wysprzątać całą muszlę. 

Niektóre modele desek sedesowych nie są możliwe do zdjęcia, gdy są otwarte. W takich przypadkach otwórz klapę, znajdź elementy możliwe do usunięcia, pozbądź się ich, a następnie ponownie ją zamknij. Na sam koniec lekko ją podciągnij. Delikatny ruch powinien umożliwić ci szybkie ściągnięcie deski. Nigdy nie szarp, nie napieraj, ani nie używaj zbyt dużej siły przy tych próbach. Niektóre modele po prostu nie mają możliwości ściągnięcia klapy bez rozkręcenia trzymających ją śrub. 

Więcej o: