Jak otworzyć puszkę bez zawleczki? Z tym trikiem otwieracz nie będzie ci potrzebny

Potrzebujesz otworzyć puszkę, a nie masz pod ręką otwieracza? To żaden problem! Dzięki temu trikowi żaden metalowy pojemnik nie będzie problemem, nawet jeśli nie ma zawleczki. Ten sposób przydaje się zwłaszcza na biwakach i długich wycieczkach terenowych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Większość puszek z jedzeniem wyposażona jest w zawleczkę, dzięki której w prosty sposób można dostać się do przechowywanego w ich wnętrzu pożywienia. Co zrobić, jeśli pojemnik jej nie ma? Dzięki temu sposobowi zapomnisz o korzystaniu z otwieracza.

Zobacz wideo Lubisz ananasy z puszki? Uważaj na zalewę

Jak otworzyć puszkę bez zawleczki? Z tych narzędzi możesz skorzystać, gdy nie masz otwieracza

Jednym z najprostszych sposobów na otwarcie puszki bez zawleczki jest trik, w którym skorzystasz wyłącznie z łyżki. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie niż użycie noża, który często proponowany jest jako zamiennik otwieracza. Wystarczy, że postawisz pojemnik na stabilnym podłożu, a następnie zacznij pocierać brzeg puszki szeroką częścią łyżki. W krótkim czasie zobaczysz wgłębienie pojawiające się na metalu. Na sam koniec wbij w nie sztuciec. Dzięki temu będziesz w stanie podważyć wieczko i dostać się do wnętrza pojemnika. 

Jak otworzyć puszkę bez użycia otwieracza? Poznaj przydatny trik 

Kolejny sposób na otwarcie puszki przydaje się w sytuacjach, gdy nie masz pod ręką żadnego sprzętu, dzięki któremu będziesz mógł podważyć wieczko. Jedyne co musisz zrobić to odwrócić metalowy pojemnik do góry nogami i zacząć nim trzeć o twardą powierzchnię. Najlepiej, jeśli będzie to beton lub kamień. W ten sposób usuniesz wystające obwódki pokrywki. Kiedy już się ich pozbędziesz ustaw puszkę wieczkiem do góry i lekko naciśnij boki pojemnika. Górna warstwa metalu powinna sam odskoczyć. 

 
Więcej o: