Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy. Lśniące kosmyki na dłużej za mniej niż 2 zł

Przetłuszczające się włosy to zmora wielu kobiet w każdym wieku, dlatego dobrze poznać sposoby, które pomogą rozwiązać nieprzyjemny problem. Dobrze sprawdzają się produkty, które na co dzień wykorzystujemy w kuchni.

Zadbane włosy sprawiają, że czujemy się piękni. Kosmyki zazwyczaj wymagają regularnej pielęgnacji, która może być czasochłonna i trudna, zwłaszcza jeśli borykamy się z problemem ich nadmiernego przetłuszczania. Zdarza się, że powodem są zmiany hormonalne, nadmierny wysiłek fizyczny lub stres. Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym można pozbyć się kłopotu na długo. Warto przy tym pamiętać, że jeśli po ich stosowaniu problem nie ustępuje, należy wybrać się do lekarza, który powinien ustalić przyczynę i zaproponować odpowiednie leczenie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jak powstrzymać przetłuszczanie się włosów? Wypróbuj maskę z drożdży

Do przygotowania odpowiedniej mieszanki ze świeżych drożdży wystarczy zalać 100 g produktu szklanką ciepłego mleka. Po wymieszaniu i uzyskaniu jednolitej substancji papka jest gotowa do użycia. Należy nałożyć ją na skórę głowy, spłukać po 25 minutach i umyć włosy szamponem. Drożdże stanowią bogate źródło witamin, aminokwasów i minerałów, dzięki czemu skutecznie odżywiają osłabione pasma i normalizują produkcję sebum.

Jak zmniejszyć przetłuszczanie się włosów? Na skórę głowy nałóż mąkę kukurydzianą

Okazuje się, że mąka kukurydziana nałożona na skórę głowy pochłania sebum, dzięki czemu odświeża wygląd włosów. Nie należy nakładać jej na mokre kosmyki, ponieważ późniejsze pozbycie się produktu będzie trudne. Po zastosowaniu należy po kilku minutach dokładnie wyczesać go z włosów.

Co może być przyczyną przetłuszczania się włosów? Uważaj na zbyt częste mycie

Codzienne mycie włosów pobudza gruczoły łojowe do działania, dlatego kosmyki coraz szybciej się przetłuszczają. Czasem można temu zapobiec, wstrzymując się z umyciem głowy przez kilka dni, najlepiej wtedy, gdy wiemy, że nie mamy pilnej potrzeby wyjścia z domu. Dobrze działa też związywanie włosów i mycie ich rano — podczas snu przekręcamy się i pocimy, co sprzyja przetłuszczaniu.

Więcej o: