Jak rozciągnąć buty? Problem niewygodnego i zbyt ciasnego obuwia rozwiążesz w jedną noc!

Jednym z największych minusów zakupów on-line jest brak możliwości przymierzenia ubrań i obuwia. Chyba każdemu zdarzyło się zamówić coś, co powinno być w odpowiednim rozmiarze, a było za małe, bądź za duże. Co zrobić, gdy okażą się za ciasne? Jest na to jeden sprawdzony sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dobrze dobrane buty to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Z tego powodu ich właściwy wybór jest tak ważny. Czasami zdarzy się jednak, że wrócimy do domu z nieco z małymi butami. W takich sytuacjach najlepiej skorzystać ze sprawdzonych domowych sposobów na rozciągnięcie obuwia.

Zobacz wideo Jak rozciągnąć za małe buty? Wykorzystaj ten trik, aby pasowały jak ulał

Naturalny sposób na rozciąganie butów. Sięgnij po ziemniaka

Jednym z najlepszych domowych sposobów na za ciasne buty jest trik polegający na użyciu ziemniaka. Ta banalnie prosta sztuczka pozwoli ci cieszyć się odpowiednio dopasowanym obuwiem. Fakt, wkładanie kartofli gdzie indziej niż do garnka, czy patelni może wydawać się dziwne. Pomimo swojej nietypowości, ten sposób naprawdę świetnie się sprawdza.

Wystarczy, że obierzesz ziemniaka, a następnie uformujesz go tak, aby swoim kształtem pasował do przodu buta. Następnie dokładnie otrzyj go papierowym ręcznikiem. Nie chcesz przecież, aby zabrudził wnętrze cholewki. Na sam koniec włóż go do za ciasnego buta i zostaw na noc. Rano obuwie powinno rozciągnąć się i pasować jak ulał.

Prosty trik na za małe buty. Wystarczą grube skarpetki i suszarka

W kolejnym domowym sposobie na rozciągnięcie przyciasnych butów należy użyć dwóch elementów - grubych skarpet i suszarki do włosów. Ten trik warto wypróbować zwłaszcza w przypadkach, w których obuwie wydaje się za małe o ćwierć, czy pół rozmiaru. Jedyne co należy zrobić, to ubrać grube skarpety i włożyć buty.

Przez około 20-30 sekund poddawaj ciasne miejsca działaniu strumienia ciepłego powietrza wydobywającego się z suszarki. Pamiętaj, aby nie ustawiać urządzenia na najwyższą temperaturę, a także, aby ciągle nim poruszać. Zbyt długie działanie gorącego podmuchu może zniszczyć buty. Dlaczego ten sposób działa? Otóż wyższa temperatura i nacisk od środka buta powoduje, że jego materiał lepiej się rozchodzi i dopasowuje do stopy.

Więcej o: