Jak wyczyścić kanapę? Wystarczy, że rozpylisz te produkty, a pozbędziesz się zabrudzeń na dobre

Regularne czyszczenie kanapy jest bardzo ważne. Osiadający kurz, zabrudzenia i plamy spędzają sen z powiek wielu osobom. Wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej nie jest zbyt tanie, dlatego najpierw warto wypróbować tańsze, domowe sposoby. To dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Mało kto przepada za czyszczeniem kanapy, bo usuwanie zabrudzeń przy pomocy zwykłej szmatki z wodą rzadko przynosi oczekiwane rezultaty. Zdarza się, że przykry problem maskujemy elegancką narzutą czy kocem, ale z tyłu głowy wciąż dręczy myśl, że to nie zlikwidowało kłopotu. Przecież ważne, by oprócz plam na bieżąco pozbywać się bakterii, które gnieżdżąc się w materiale, mogą szkodzić zdrowiu. Na szczęście z pomocą przychodzą proste, domowe sposoby. Do przygotowania skutecznych mieszanek nie trzeba wiele.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Trzy skuteczne, domowe myki na czyszczenie różnych plam na dywanach

Jak skutecznie wyczyścić kanapę? Rozpocznij od odpowiedniego przygotowania

Przed przystąpieniem do usuwania plam warto najpierw dokładnie wyczyścić mebel, by pozbyć się okruchów, piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń. Dla tapicerki pomocne będą szczotki z miękkim lub twardym włosiem i odkurzacz, a w odświeżeniu drewnianych elementów dobrze sprawdzą się chusteczki nawilżane.

Czym najlepiej wyczyścić kanapę? Wykorzystaj sodę oczyszczoną i alkohol

W pozbyciu się starych i trudnych do usunięcia plam może pomóc powolne, ale skuteczne czyszczenie. W tym celu należy wlać do spryskiwacza wodę i rozpylić ją na zabrudzeniach. Kolejnym krokiem jest posypanie ich sodą oczyszczoną i rozprowadzenie za pomocą wilgotnej ściereczki. Po wyschnięciu produktu należy usunąć jego pozostałości odkurzaczem, spryskać obicie alkoholem (na przykład spirytusem) i poczekać do wyschnięcia mebla.

Jaki środek do czyszczenia kanapy? Wypróbuj szare mydło

W czyszczeniu tapicerki ze skóry ekologicznej i materiałowej skuteczne może okazać się szare mydło. Wystarczy namoczyć gąbeczkę w wodzie, natrzeć ją produktem i przetrzeć delikatnie plamy. W przypadku jasnych i białych mebli dobrze wykonać wcześniej test i rozprowadzić mydło w niewidocznym miejscu, by sprawdzić, czy po wyschnięciu nie zostaną nieestetyczne zacieki.

Więcej o: