Jak się pozbyć rybików z łazienki? Z tą niezawodną pułapką rozwiążesz problem raz na zawsze

Rybiki cukrowe to jedne z owadów, których niezwykle ciężko jest się pozbyć. Najczęściej pojawiają się w łazienkach. Oprócz przerażającego wyglądu, owady nie stanowią zagrożenia dla ludzi, jednak mogą spowodować wiele szkód w domu. Jak się ich pozbyć? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rybiki to nieduże owady o srebrzystym kolorze. Dorosłe osobniki dosięgają do 25 mm długości, a ich wygląd może przerazić wiele osób. Jednak ich groźna budowa ciała to tylko pozory. W rzeczywistości nie przenoszą chorób ani nie gryzą. Nie można ich jednak ignorować. Rybiki uwielbiają skrobia i cukry. Szukając pożywienia, mogą spowodować spore szkody w domu

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Jak pozbyć się rybików z łazienki? Sprawdzony sposób, dzięki któremu znikną na dobre

Łazienka to pomieszczenie, w którym najczęściej można spotkać rybiki. Pierwszym krokiem do usunięcia ich z domu jest dokładne sprawdzenie miejsc, w których mogą chować się owady. Zwykle są to trudno dostępne, zacienione miejsca, takie jak odpływy, powierzchnia za szafkami i sprzętem AGD. Drugim krokiem do pozbycia się rybików jest ograniczenie wilgoci. Mokre ubrania i ręczniki wywieszaj na zewnątrz lub na balkonie. Pamiętaj także, aby usuwać nadmiar wody przy myciu podłogi i mebli. 

Kiedy wykryjesz, w których miejscach najczęściej przebywają owady, od razu chwyć za starą gazetę. Zroluj ją, a następnie załóż opaski na oba jej końce. Na sam koniec lekko nawilż papier. Mokra makulatura przyciągnie rybiki, które ukryją się w jej wnętrzu. Finalnie, szkodniki zostaną uwięzione w rolce, co znacznie ułatwi ci wyniesienie ich z domu. Powtarzaj tę czynność przez kilka dni, aż do momentu, w którym przestaną pojawiać się w papierowej pułapce. 

Inne sposoby na rybiki. Użyj słoika napełnionego chlebem

Do usunięcia rybików przyda ci się słoik. Napełnij pojemnik chlebem, a następnie zaklej go od zewnątrz taśmą papierową. Owady przyciągane przez zapach ich ulubionego pożywienia będą wspinać się do po ściankach szklanego naczynia. Jego śliskie wnętrze uniemożliwi im wyjście ze słoika. Podobnie jak w przypadku pułapki z gazety, powtarzaj tę czynność przez kilka dni. W tym czasie pozbędziesz się wszystkich rybików chowających się w zakamarkach domu. 

Więcej o: